Poseł z Częstochowy Izabela Leszczyna powołana na urząd ministra zdrowia


Prezydent Andrzej Duda powołał, na wniosek premiera Donalda Tuska, Izabelę Leszczynę na urząd ministra zdrowia.

Nowa minister lada moment skompletuje skład swoich zastępców. Oficjalnym kandydatem na wiceministra  jest Marek Kosz PSL,  Lewica zgłosiła senatora Wojciecha Koniecznego (z Częstochowy, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie i neurolog oraz polityk, senator X i XI kadencji). Do giełdy dotychczas podawanych nazwisk dołączyli:  senator Adam Fronczak z PSL,  Urszula Demkow z 2050 Polski Szymona Hołowni. Na stanowisku wiceministra ma pozostać Maciej Miłkowski (wiceminister od 2018 r.)

Izabela Leszczyna

W latach 2013-2015 pełniła funkcję Sekretarza Stanu w Ministerstwie Finansów. Nadzorowała departamenty: ubezpieczeń społecznych, rozwoju rynku finansowego, prawny, bezpieczeństwa i ochrony informacji oraz Biuro Edukacji Finansowej.
Jest posłem na Sejm VI, VII, VIII, IX i X kadencji. W latach 2015–2023 była wiceprzewodniczącą Komisji Finansów Publicznych.
Urodziła się w 1962 roku w Częstochowie. Jest absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ukończyła liczne studia podyplomowe: z zakresu audytu wewnętrznego i kontroli zarządczej w jednostkach sektora finansów publicznych w Szkole Głównej Handlowej, zarządzania jakością w organizacjach, uzyskując dyplom menedżera jakości oraz filozofię i etykę.

fot. www.gov.pl

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *