Dzielnicowy z częstochowskiej „dwójki” zatrzymał 19-latka z narkotykami


Dzielnicowy jako policjant „pierwszego kontaktu” cieszy się dużym zaufaniem wśród mieszkańców. To właśnie jego obywatele informują o zagrożeniach. Efektem wzajemnej współpracy st. sierż. Artura Rajewskiego z mieszkańcami, było zatrzymanie 19-latka z narkotykami.

 

Sierżant sztabowy Artur Rajewski z częstochowskiej „dwójki” w czasie obchodu swojej dzielnicy, otrzymał informację, że 19-letni częstochowianin może posiadać narkotyki. Sierżant nie zwlekając ani chwili postanowił to sprawdzić. W rejonie garaży zauważył młodego człowieka, który na widok dzielnicowego zaczął się nerwowo zachowywać.

Kiedy dzielnicowy Rajewski przystąpił do legitymowania go, nagle 19-latek odwrócił się i zaczął uciekać. Mundurowy nie odpuścił i od razu ruszył za nim. Po chwili 19-latek wpadł w jego ręce. Jak się okazało, powodem ucieczki były narkotyki…posiadał on zawiniątko z zawartością zielonego suszu. Policjant zabezpieczył 16 gramów zielonej substancji. Wstępne badania wykazały, że to marihuana. Mieszkaniec Częstochowy został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Przestępcy grozi do 3 lat więzienia.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Foto: KMP w Częstochowie

DG/RED

Podziel się:

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *