SPEEDROWER. Mistrzostwa Polski w Bargłach


 Przez dwa dni 29 i 30 czerwca br. w Bargłach w Gminie Poczesna odbywały się Mistrzostwa Polski Par Klubowych 2024 w speedrowerze, pod patronatem wójta Gminy Poczesna Artura Sosny.

W oficjalnym otwarciu które odbyło się w słoneczną sobotę uczestniczyli: przewodnicząca Rady Gminy Poczesna Elżbieta Tomala-Wróbel, radni Izabela Turek i Dawid Pawlik, oraz przedstawiciele regionalnego zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego Jerzy Raganiewicz i Janusz Danek. Wręczyli oni statuetki i dyplomy uznania ufundowane przez Komitet Olimpijski, w uznaniu za promocję naszego regionu na świecie poprzez sport. Nagrody podpisane przez prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka, oraz prezesa Andrzeja Szewińskiego otrzymali zawodnicy PKS Victoria Poczesna: Alicja Hamara, Arkadiusz Dudek, Oskar Dusiński oraz Damian Natoński, którzy reprezentowali nasz region podczas Mistrzostw Świata w Australii 2023.
Podczas dwudniowych Mistrzostw Polski w Bargłach oglądaliśmy ponad 160 zawodników z kilkunastu klubów z Polski, którzy rywalizowali w 9 kategoriach wiekowych. Zawodnicy Victorii najbliżej podium byli w kategorii Open, gdzie zabrakło im tylko jednego punktu, do osiągnięcia drugiego wicemistrzostwa Polski.
Przez te dwa dni były pełne emocji i rywalizacji sportowej, co musiało się podobać nawet najbardziej wybrednym kibicom speedrowera.
W niedzielę, drugiego dnia mistrzostw, podczas rozgrywania ostatniej kategorii wiekowej zaplanowanej na ten dzień, pojawił się Robert Kępa, zastępca wójta Gminy Poczesna.
Organizatorzy dziękują zawodnikom oraz sponsorom, dzięki którym ta impreza mogła się odbyć. Specjalne podziękowania skierowali do  wszystkich przyjaciół klubu, którzy czynnie pomagali zorganizować i przeprowadzić tą dwudniową imprezę, w szczególności, serdeczności przekazano: Monice Dudek, Justynie Sitek, sołtys wsi Bargły Pani Grażyna Nowak , Tomkowi Wypychowi, oraz, a właściwie w szczególności Patrykowi Kowalskiemu.
OSP Bargły  za opiekę medyczną podczas całych zawodów.
Poniżej wyniki Mistrzostw Polski Par Klubowych 2024:
Kadeci:
1 LKS Szawer Leszno II
2 TPD Kalety
3 Autojazda Mustang Żołedowo
Młodzieżowcy:
1 TSŻ Toruń
2 Aseko Orzeł Gniezno
3 Autojazda Mustang Żołedowo
Juniorzy:
1 Aseko Orzeł Gniezno
2 Autojazda Mustang Żołedowo
3 LKS Szawer Leszno
Open:
1 LKS Szawer Leszno
2 OS Omego Infornet.eu Ostrów Wielkopolski
3 TSŻ Toruń
Żaki:
1 TSŻ Toruń
2 ZKS Infocopy Zielona Góra
3 Aseko Orzeł Gniezno
Kobiety:
1 Autojazda Mustang Żołedowo
2 Marwis Harpagan Zielona Góra
3 OS Omego Infornet.eu Ostrów Wielkopolski
Młodzicy:
1 LKS Szawer Leszno II
2 Lwy Avia Częstochowa
3 Aseko Orzeł Gniezno
Weteran:
1 Aseko Orzeł Gniezno
2 LKS Szawer Leszno II
3 OS Omego Infornet.eu Ostrów Wielkopolski
Foto: Alicja Hamara, Kacper Jureczko.
Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *