Pewne zwycięstwo “dwójki”!

Raków II Częstochowa odniósł pierwsze, wiosenne zwycięstwo! Podopieczni Tomasza Kuźmy pokonali przed własną publicznością, rezerwy Miedzi Legnica, 3:0 w spotkaniu 24.Kolejki o mistrzostwo trzeciej ligi, grupy trzeciej.

Częstochowianie mimo, że rundy wiosennej obecnego sezonu nie mogą zaliczyć do udanych to byli zdecydowanym faworytem do zainkasowania trzech punktów w starciu ze znajdującą się w strefie spadkowej, drużyną Miedzi II Legnica.

Jednak na pierwsze trafienie gospodarze musieli czekać aż do 42.minuty, kiedy to Olivier Sukiennicki wykorzystał dośrodkowanie na długi słupek i z praktycznie z zerowego kąta umieścił piłkę w bramce strzeżonej przez Alana Madalińskiego! Do przerwy drugi zespół Rakowa Częstochowa schodził do szatni prowadząc 1:0.

W drugiej części spotkania rezerwy “Czerwono – niebieskich” podwyższyły prowadzenie już w 49.minucie, kiedy to Patryk Malamis przeprowadził solową akcję prawą stroną boiska, wszedł w pole karne i mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał wychowanka Polonii/Sparty Świdnica. Dla Patryka Malamisa zdobył była to pierwsza bramka w…seniorskiej piłce!

W 57.minucie przyjezdni mogli zdobyć kontaktowego gola, jednak obok bramki Jakuba Rajczykowskiego minimalnie niecelnie głową uderzał Igor Lewandowski. W 67.minucie gospodarze zdobyli trzeciego gola, kiedy to piłkę odbitą od słupka skutecznie dobił Łukasz Mazurek.

W 82.minucie groźnie na bramkę gospodarzy uderzał jeszcze kapitan przyjezdnych, Marcin Garuch ale w tym meczu więcej goli już nie padło i tym samym Raków II Częstochowa pokonał rezerwy Miedzi Legnica, 3:0 w meczu 24.Kolejki trzeciej ligi, grupy trzeciej.

Dla podopiecznych Tomasza Kuźmy było to pierwsze, wiosenne zwycięstwo. Natomiast drugi zespół Miedzi poniósł ósmą, wyjazdową porażkę. Po tym meczu drugi zespół Rakowa Częstochowa będzie miał na swoim koncie 46.punktów i w tabeli trzeciej ligi, grupy trzeciej będzie się plasował na trzecim miejscu.

Kolejne ligowe spotkanie drużyna Rakowa II Częstochowa rozegra w sobotę, 22.kwietnia br. O godzinie 16:00 drugi zespół Rakowa Częstochowa zmierzy się na wyjeździe z MKS Odrą Wodzisław Śląski. Ten mecz zostanie rozegrany na Stadionie MOSiR przy ulicy Bogumińskiej 8. Obiekt ten posiada aż 7 000 miejsc ( w tym 5 835 siedzących) oraz sztuczne oświetlenie o natężeniu 2000 lx. Wodzisławianie z dorobkiem zaledwie 19.punktów zamykają tabelę trzeciej ligi, grupy trzeciej.

15.04.2023, g.12:45: Częstochowa (boisko ze sztuczną nawierzchnią MSP “Raków”):

RKS Raków II Częstochowa – MKS Miedź II Legnica 3:0, (1:0),

1:0: Sukiennicki 42′

2:0: Malamis 49′

3:0: Ł.Mazurek 67′

Sędziował: Adam Jamka (Kraków – Podgórze). Żółte kartki: Zielonka 13′ (faul), Malamis 77′ (faul) – I.Lewandowski 90+3′ ( nie sportowe zachowanie). W 64.minucie żółtą kartką został napomniany trener Miedzi II Legnica, Łukasz Buliński. Widzów: 100.

RKS Raków II Częstochowa: 12.Jakub Rajczykowski – 3.Michał Czekaj (kpt), 5.Szymon Rygiel (61’10.Hubert Tylec), 6.Jakub Cierpiał (82′ 2.Jakub Bęben), 8.Adrian Balboa, 11.Kamil Chiliński (61′ 7.Łukasz Mazurek), 13.Piotr Malinowski (82′ 9.Dawid Wojtyra), 16.Oliwier Kucharczyk, 18.Szymon Zielonka (61′ 20.Łukasz Furtak), 21.Patryk Malamis, 22.Olivier Sukiennicki.

Rezerwowi: 1.Łukasz Bomba – 14.Jakub Bator, 15.Przemysław Mizgała, 17.Przemysław Oziębała.

Trener: Tomasz Kuźma.

MKS Miedź II Legnica: 12.Alan Madaliński – 3.Kacper Józefiak, 4.Eryk Rajnisz, 5.Michał Pojasek, 7.Marcin Garuch (kpt), 9.Błażej Szczepanek, 10.Patryk Poręba (46′ 8.Igor Lewandowski), 14.Mariusz Sławek, 20.Błażej Żarkowski (73′ 13.Michał Skowron), 21.Szymon Zalewski, 77.Emmanuel Agbor Agbor (55′ 24.Wiktor Bogacz).

Rezerwowi: 33.Kacper Kapica – 15.Marcin Orzechowski, 19.Mateusz Letkiewicz, 26.Michał Dryja.

Trener: Łukasz Buliński.