Dziewczyny pobiegły w kaskach


7 kwietnia 2022 r. na Politechnice Częstochowskiej odbył się 15. „Bieg w kasku”. To wydarzenie jest częścią ogólnopolskiej akcji „Dziewczyny na politechniki”, którą Politechnika Częstochowska organizuje wspólnie z Fundacją Edukacyjną „Perspektywy”.  

 

Tegoroczny bieg na dystansie 1,2 kilometra przebiegał po terenie akademickiego kampusu. Po zaciętej rywalizacji zwyciężczynią została studentka Julia Kontowicz, drugie miejsce przypadło studentce Karolinie Krawczyk, a trzecie studentce Idze Imienińskiej. Na zwyciężczynie czekały atrakcyjne nagrody oraz Puchar Rektora Politechniki Częstochowskiej.

W akcji „Dziewczyny na politechniki” Uczelnia uczestniczy od 2009 roku. Politechnika Częstochowska wspiera rozwój kobiet w nauce, kształceniu i badaniach naukowych. Promuje i docenia osiągnięcia naukowe kobiet oraz zachęca dziewczęta do studiowania kierunków technicznych. W 1949 roku, kiedy Uczelnia inaugurowała pierwszy rok akademicki na 161 studentów była tylko jedna kobieta. Obecnie na 5422 studentów Politechniki Częstochowskiej 1722 to kobiety, co stanowi 32 procent. Uczelnia zatrudnia 640 nauczycieli akademickich, w tym 285 kobiet, co stanowi 44 procent. Warto również wspomnieć, że na sześć wydziałów uczelni czterema kierują kobiety-dziekani.

Fot. PCz

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *