Znany częstochowski artysta Włodzimierz Kulej nie żyje


7 czerwca 2023 roku zmarł profesor Katedry Malarstwa UJD w Częstochowie dr hab. Włodzimierz Kulej, uznany w kraju i za granicą wybitny twórca i wykładowca Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie. Miał 68 lat.

 

Profesor był wybitnym artystą i cenionym nauczycielem, którego wkład w rozwój sztuki i poszukiwań twórczych na częstochowskiej uczelni jest nieoceniony. Jego oddanie sztuce, profesjonalizm oraz ciepło, z jakim podchodził do swoich studentów, sprawiły, że był szanowany i kochany przez wszystkich, którzy mieli zaszczyt z nim współpracować i uczyć się od niego.
,,Śmierć profesora to ogromna strata dla naszej społeczności akademickiej. Jego dziedzictwo będzie trwać w naszych sercach i pamięci, a jego wpływ na naszą uczelnię pozostanie niezapomniany. Dla nas to koniec pewnej pięknej historii tzw. pracowni 124, którą Profesor tworzył wraz ze Ś.P Dariuszem Słotą. Spod ich skrzydeł wyszło wielu świetnych artystów, między innymi nasi dzisiejsi pracownicy.
Wyrazy współczucia składamy rodzinie, przyjaciołom i wszystkim, którzy czuli się związani z profesorem. Jego odejście zostawi pustkę, ale też wiele pięknych wspomnień i inspiracji, które będziemy pielęgnować.” – czytamy na fan page’uKatedry Malarstwa UJD w Częstochowie.
Ceremonia pogrzebowa odbędzie się 12 czerwca 2023 roku (w poniedziałek) o godz. 13.00 w Kaplicy na Cmentarzu Komunalnym w Częstochowie, ul. Radomska 117. Po Mszy Świętej orszak żałobny wyruszy do grobu na cmentarzu.
fot. FB Katedra Malarstwa UJD w Częstochowie
Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *