Trwają poszukiwania zaginionych dwóch częstochowianek – matki Aleksandry Wieczorek (45 lat) i jej córki Oliwii (15 lat). Znaleziono ciało w okolicy Romanowa


21 lutego 2022 roku, w pobliżu miejscowości Romanów w gminie Kamienica Polska, służby policyjne znalazły ciało. Na ten moment rzecznik KMP w Częstochowie Sabina Chyra-Giereś nie potwierdza, czy znalezione ciało to zwłoki jednej z zaginionych kobiet. – Trwa ustalanie tożsamości znalezionej osoby – mówi rzecznik Sabina Chyra-Giereś.

 

 

Poszukiwane od 10 lutego 2022 roku kobiety w tym dniu miały wyjść na spacer ze swoim pieskiem, ale do domu już nie wróciły do domu. Dzień później po zgłoszeniu zaginięcia kobiet przez matkę pani Aleksandry, policja wszczęła poszukiwania. W wyniku intensywnie prowadzonych działań kryminalni ustalili, że samochód marki ford focus o numerze rejestracyjnym SC1836F należący do zaginionej Aleksandry Wieczorek 10 lutego miał wyjechać z Częstochowy drogą krajową numer 91 (dawniej DK-1 – tzw. gierkówka) w kierunku na Katowice, gdzie widziany był w kol. Poczesnej, Wrzosowej oraz Romanowie.

Prokurator Krzysztof Budzik z zespołu prasowego Prokuratury Okręgowej w Częstochowie informuje, że czynności operacyjne w sprawie prowadzone są nieustannie, a Sąd w Częstochowie przychylił się do wniosku Prokuratora i wydał nakaz zatrzymania na trzy miesiące podejrzanego w sprawie ewentualnego zabójstwa obu pań – Krzysztofa R. – Zatrzymany nadal utrzymuje, że jest niewinny – mówi prokurator Krzysztof Budzik.

.

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *