Z policyjnej raportówki


Postrzelił żonę
Policjanci z komisariatu IV w Częstochowie zatrzymali 36-letniego mężczyznę podejrzanego o postrzelenie swojej żony z broni pneumatycznej. Kobietę z kilkoma ranami postrzałowymi zabrano do szpitala. Obrażenia zostały zakwalifikowane jako lekkie uszkodzenie ciała. Zatrzymany miał natomiast w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnej celi.

POWIAT CZĘSTOCHOWSKI
Postrzelił żonę
Policjanci z komisariatu IV w Częstochowie zatrzymali 36-letniego mężczyznę podejrzanego o postrzelenie swojej żony z broni pneumatycznej. Kobietę z kilkoma ranami postrzałowymi zabrano do szpitala. Obrażenia zostały zakwalifikowane jako lekkie uszkodzenie ciała. Zatrzymany miał natomiast w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnej celi.
Zatrzymany po rozboju w wigilię
Częstochowscy policjanci zatrzymali 51-latka, który jest podejrzany o dokonanie rozboju na pracownicy salonu gier. 24 grudnia 2016 r. w jednym z salonów gier na terenie Częstochowy sprawca zaatakował pracującą tam kobietę, założył jej na głowę reklamówkę, bił po całym ciele, przewrócił na ziemię i ukradł rzeczy, które miała przy sobie, w tym telefon oraz pieniądze. 51-latek usłyszał zarzuty dokonania rozboju i uszkodzenia ciała.
Kradł ubrania
We wtorek 3 stycznia w jednym z częstochowskich sklepów pracownicy ochrony ujęli złodzieja. 31-latek w dwóch sklepach odzieżowych ukradł kilka par spodni i kurtki o łącznej wartości prawie 1,5 tys. zł. Część towaru został odzyskany. Mężczyzna był już w przeszłości notowany.
Zaatakował policjantów
We wtorek 3 stycznia częstochowscy funkcjonariusze podeszli do wytypowanego wcześniej samochodu. Na widok policjantów kierowca zaczął zachowywać się nerwowo i agresywnie, odepchnął jednego z policjantów, a drugiego ugryzł w dłoń. Stróże prawa szybko go obezwładnili, a w samochodzie znaleźli 3 słoiki i metalowe pudełko z marihuaną. Ponadto w domu zatrzymanego policjanci zabezpieczyli sporą ilość suszu w słoikach, 2 sadzonki konopi, już ścięte ziele i sprzęt wykorzystywany przy uprawie tych roślin. Łączna waga narkotyków to przeszło 3,5 kg. Prokurator przedstawił zatrzymanemu zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków, ich uprawy, zbioru i przygotowania do wprowadzenia do obrotu oraz naruszenia nietykalności policjantów.
POWIAT MYSZKOWSKI
Kierowca nie dostosował prędkości
W środę 4 stycznia około godziny 6:20 w Myszkowie na ul. Zawierckiej kierowca renault masters 42-letni mieszkaniec Sosnowca, jadąc ulicą Zawiercką w kierunku Myszkowa, w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze i stracił panowanie nad pojazdem. Kierowca wpadł w poślizg i zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z jadącym z przeciwka fiatem punto. Obaj kierowcy z obrażeniami ciała trafili do szpitala.
Niespodziewane zatrzymanie
W środę 11 stycznia myszkowscy policjanci odwiedzili jednego z mieszkańców Myszkowa i zastali w jego mieszkaniu poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Myszkowie 48-latka. Mężczyzna miał zaległy wyrok za dokonanie kradzieży z włamaniem. Przestępca został zatrzymany i trafił do aresztu. Teraz w więzieniu spędzi kilkanaście miesięcy.
POWIAT KŁOBUCKI
Kolizja w centrum Kłobucka
Na ul. Rynek Jana Pawła II w Kłobucku kobieta kierująca osobowym fordem nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i uderzyła w dwa prawidłowo zaparkowane samochody oraz słup telekomunikacyjny, po czym zatrzymała się na ścianie budynku. Obok niej podróżowała pasażerka, która na skutek zdarzenia doznała niegroźnych obrażeń ciała. W chwili zdarzenia kierująca była trzeźwa. Na miejscu mundurowi zatrzymali prawo jazdy kobiety, które trafi teraz do częstochowskiego sądu wraz z wnioskiem o ukaranie kobiety.
Pomoc dzielnicowych w zimne dni
Mundurowi sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać zarówno bezdomni jak i osoby starsze, czy też mieszkające samotnie. W poniedziałek 9 stycznia rano policjanci pomogli mieszkającej samotnie 88-letniej mieszkance Kłobucka. Wychłodzona kobieta została zabrana do szpitala. W ostatnim czasie policjanci odwiedzali starszą kobietę codziennie, sprawdzając, czy nie potrzebuje pomocy oraz pomagając rozpalać w piecu.
POWIAT LUBLINIECKI
Znieważył funkcjonariuszy
Do komisariatu w Woźnikach przyszedł nietrzeźwy 39-letni mieszkaniec tej miejscowości. Mężczyzna oświadczył, że został pobity przez członków swojej rodziny. Policjanci wraz ze zgłaszającym pojechali do jego miejsca zamieszkania, aby ustalić okoliczności zaistniałej sytuacji. Rodzina zgłaszającego przedstawiła inną wersję wydarzeń, natomiast pijany 39-latek zaczął zachowywać się bardzo agresywnie – używał wulgaryzmów, swoim najbliższym groził śmiercią i znieważył funkcjonariuszy. W efekcie został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.
Zniszczył elewację budynku
W środę 11 stycznia lublinieccy policjanci ustalili dane sprawcy, który pod koniec 2016 roku, na frontowej ścianie budynku byłej portierni przy Oddziale Gruźlicy i Chorób Płuc przy ulicy Grunwaldzkiej w Lublińcu wykonał graffiti. Sprawcą okazał się być 16-latek, który przyznał się do popełnionego czynu.

KG

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *