UJD podpisał umowę o współpracy z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Częstochowie


Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie 7 września 2023 roku zawarł umowę współpracy z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Częstochowie, która daje gwarancję kształcenia studentów UJD w częstochowskiej lecznicy. Akt podpisali: Rektor Uniwersytetu prof. dr hab. Anna Wypych-Gawrońska i Dyrektor Szpitala Łukasz Połatyński.

 

Współpraca edukacyjna obejmie praktyki studentów z Collegium Medicum im. dr. Władysława Biegańskiego oraz Wydziału Nauk Społecznych i Wydziału Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych. Jak wyjaśnia Rektor Anna Wypych-Gawrońska, studenci już od jakiegoś czasu odbywają zajęcia w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Częstochowie. – Dzięki umowie z zajęć w Szpitalu będą korzystać nie tylko studenci kierunku lekarskiego, ale również pielęgniarstwa, farmacji, fizjoterapii, ratownictwa medycznego czy psychologii. Liczę, że efektem tej kooperacji będą doskonale przygotowani do wykonywania zawodu absolwenci – podkreśliła Rektor. Natomiast Dyrektor Szpitala Łukasz Połatyński liczy, że współpraca przełoży się w przyszłości na wybór WSS jako miejsca pracy przez absolwentów UJD.

W trakcie spotkania podkreślano, że współpraca pomiędzy Collegium Medicum im. dr. Władysława Biegańskiego, a Szpitalem realizowana będzie na kilku płaszczyznach. Obok zajęć dydaktycznych na terenie Szpitala będą realizowane również badania naukowe, z których wnioski będą publikowane w specjalistycznych pismach naukowych, a także poruszane podczas konferencji.

Trzeba przypomnieć, iż o powstanie kierunku lekarskiego na UJD, który de facto jest przyczynkiem do podpisania umowy współpracy UJD i WSS, aktywnie i skutecznie zabiegli, wspierając działania Uczelni, Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Poseł RP Szymon Giżyński oraz Senator RP Ryszard Majer. Czytaj także: Kierunek lekarski na UJD od 1 października 2022 roku 

Kierunek lekarski na UJD od 1 października 2022 roku

fot. UJD

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *