Strefa Kibica rusza od 8 czerwca


Już w najbliższy piątek, 8 czerwca, o godzinie 16.00 otwarta zostanie częstochowska Strefa Kibica, mieszcząca się na Placu Biegańskiego. Wstęp do niej będzie całkowicie bezpłatny. Na inaugurację zapraszają koncern energetyczny Fortum oraz Miasto Częstochowa.

Wspólna zabawa rozpocznie się od koncertu częstochowskiej grupy Ampera. Mieszkańców przywitają oficjalne maskotki Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012 – Sławek i Slavko. Swoją premierę będzie miał również, skomponowany specjalnie z okazji Euro 2012, hymn częstochowskiej Strefy Kibica.

Od godziny 18.00 na diodowym ekranie o wielkości 24 m2 rozpocznie się bezpośrednia transmisja meczu Polska-Grecja, inaugurującego Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej Euro 2012. O godzinie 20.45 wyświetlany będzie kolejny mecz, w którym zagrają Rosja i Czechy. Kibice będą mogli obserwować spotkania z trybun lub miejsc stojących przed ekranem. Relacje z rozgrywek wzbogaci profesjonalny komentarz prezentera sportowego.

Imprezę otwarcia uświetni występ piosenkarza Łukasza Mroza, znanego jako Mrozu, który odbędzie się w przerwie transmisji meczowych, czyli około godziny 19.50.

Częstochowska Strefa Kibica będzie od piątku otwarta także dla najmłodszych kibiców. Na specjalnym boisku, znajdującym się w obrębie Strefy, rozegrany zostanie turniej amatorskich i dziecięcych drużyn piłkarskich. Dzieci w wieku 3-6 lat będą mogły spędzić czas w Przedszkolu Kubusia Puchatka, a młodzież w wieku 10-14 lat – w Game Zone.

Firma Fortum oraz Miasto Częstochowa zapraszają do Strefy Kibica wszystkich mieszkańców oraz przyjezdnych gości codziennie od 8 czerwca do 1 lipca 2012 roku, w godzinach od 16.00 do 23.00.

r

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *