TENIS STOŁOWY

Trzy medale pingpongistek

W dniach 7-9 marca w Ostródzie odbyły się 26 Młodzieżowa Polski w tenisie stołowym mistrzostwa, w których bardzo dobrze zaprezentowały się zawodniczki AZS AJD Częstochowa. Tytuł wicemistrzowski w grze podwójnej wywalczyła Katarzyna Nowocin z Agnieszką Kaczmarek. Finale uległy Sandrze Wabik i Klaudii Kusińskiej. Brązowy medal w tej konkurencji zdobyła Katarzyna Ślificzyk (z Mają Krzewicką). Trzeci medal brązowy był także udziałem K. Ślifirczyk w grze mieszanej z Jakubem Dyjasem. Indywidualnie zawodniczki AZS o wejście do ćwierćfinału spotkały się razem . Ten mecz wygrała 4:3 K. Nowocin . Ostatecznie została ona sklasyfikowana na miejscu 5-8 ,a K. Ślifirczyk na pozycji 9-12.
Szóste miejsce sztangistów w I lidze
W Radomsku odbył się pierwszy rzut I ligi , częstochowianie zdobyli 1760, 2 pkt. i zdecydowanie zajęli pierwsze miejsce , a w porówaniu z innymi zespołami z Polski zostali sklasyfikowani na 6 miejscu ( pierwsze jest KPC Polkowice) . Wartościowy wynik uzyskał Łukasz Grela, który uzyskał 406 pkt. Ponadto barw AZS AJD bronili: K. Szczepanik , D. Kopacki, D. Klarecki, Ł. Grela, P. Mizera, G. Furmaniuk.

Tenisistki stołowe z tytułami mistrzów Śląska seniorów

Katarzyna Ślifirczyk zdobyła dwa złote medale w grze pojedynczej i w grze mieszanej , w grze podwójnej z K. Nowocin wywalczyła medal srebrny. Dwa medale w Zawierciu (brązowy w grze pojedynczej i srebrny w grze mieszanej) wywalczyła K. Nowocin
K. Slifirczyk i K. Nowocin wystąpią w Mistrzostwach Polski Seniorów , które odbędą się w Raszkowie ( 12-14.04).