Pierwsza porażka Bebetto AZS UJD w tym sezonie

W 3. kolejce ekstraklasy Bebetto AZS UJD w poniedziałek 12 września przegrała na wyjeździe 1:3 z KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg. Jedyny punkt dla naszej drużyny zdobyła Tetyana Bilenko.

Zdecydowanym faworytem tego spotkania była drużyna z Tarnobrzegu. W ubiegłym sezonie tarnobrzeżanki wygrały Ligę Mistrzyni, a przegrały w finale drużynowych mistrzostw Polski sensacyjnie z AZS UE Wrocław.

Niestety akademiczki nie sprawiły niespodzianki. W pierwszym pojedynku Anastasiya Dymytrenko uległa w trzech setach reprezentantce Portugali – Yu Fu. W drugiej grze Roksana Załomska przegrała 0:3 z byłą indywidualną mistrzynią Europy – Elizabetą Samarą.  Honorowy punkty dla częstochowskiego zespołu zdobyła niezawodna  Tetyana Bilenko, która pokonała 3:1 Kingę Stefańską. Niestety w czwartej partii Roksana Załomska grała z Yu Fu  nie dokończyła mecz w drugim secie przy stanie 3:5 musiała skreczować z powodu kontuzji.

Kolejny mecz akademiczek rozegrają dopiero pod końca października. Przerwa w rozgrywki ligowych jest drużynowymi mistrzostwami świata w Chengdu(Chiny) oraz turniejami międzynarodowymi.

KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg – Bebetto AZS UJD Częstochowa 3:1

Fu Yu – Anastasiya Dymytrenko 3:0 (11:8, 11:4, 11:4)

Elizabeta Samara – Roksana Załomska 3:0 (13:11, 11:9, 11:7)

Kinga Stefańska – Tetyana Bilenko 1:3 (12:10, 9:11, 8:11, 6:11)

Fu Yu – Roksana Załomska 3:0 (11:4, 11:3,11:0)