Dzisiaj finisaż wystawy o częstochowskim hip hopie


W piątek 2 września o godz. 18.30 Muzeum Częstochowskie zaprasza do Pawilonu Wystawowego w Parku Staszica na finisaż wystawy “SC 034. Początki częstochowskiego hip hopu”.

Wystawa „SC-034” to próba opowiedzenia o częstochowskim aspekcie tego fenomenu. Nasze miasto na przełomie wieków było ważnym ośrodkiem hip hopowym w Polsce. Działo się dużo, grubo i intensywnie. Jest co wspominać: czasy kaset demo, szerokich spodni, pierwszych sreber na murach, zeszytów zapisanych rymami, tanecznych mat z kartonów, bitów zgrywanych na dyskietkach, melanży na Gigancie i placu Biegańskiego, pierwszych kontraktów płytowych, koncertów w Wakansie, Filutku, Iguanie itd. Za ramy czasowe ekspozycji przyjęliśmy lata 1995-2005, ale czasem pozwalamy sobie wyjść poza ten okres. Bo częstochowski hip hop to zjawisko wieloaspektowe, które lubi się wymykać metodologicznemu szkiełku i oku – czytamy na stronie Urzędu Miasta Częstochowy.

Program:
18.30 – Wydani na Gigancie, panel dyskusyjny wokół częstochowskiej wytwórni Gigant Records; udział wezmą: Łukasz Robak, DJ Haem (Ego, Ideo), Biały (Żywe Srebro), Rashid (1000)
20.00 – Hip hop w parku, DJ set – Haem

źródło: UM Częstochowa

MS

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *