25 lat Stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki


Wzruszające, pełne wspomnień spotkanie Częstochowskich Amazonek i ich gości miało miejsce 30 września 2022 roku w Filharmonii Częstochowskiej. Jak przystało na tak  zaszczytny jubileusz podziękowań i życzeń było mnóstwo, a sala Filharmonii była wypełniona po brzegi.

 

Historię Stowarzyszenia, jego twórczynie i zakres działalności przypomniała prezes Elżbieta Markowska, której na scenie towarzyszył Bartłomiej Osumek, którego prezes zaliczyła go grona ścisłych przyjaciół. Życzenia Amazonkom złożyli: prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, w imieniu wiceministra kultury i dziedzictwa narodowego, posła Szymona Giżyńskiego – redaktor naczelna ,,Gazety Częstochowskiej” Urszula Giżyńska, senator Wojciech Konieczny, wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Śląskiego Beata Kocik, wicemarszałek województwa śląskiego Beata Białowąs, starosta powiatu częstochowskiego Krzysztof Smela. Poprzez przekaz wideo życzenia przesłała europoseł Jadwiga Wiśniewska, listy przysłali posłowie i senatorowie.

Wiceminister Szymon Giżyński w swym liście kierowanym na ręce prezes Elżbiety Markowskiej, napisał:

,,(…) Szanowne Panie! Z podziwem i szacunkiem darzę szeroko zakrojoną – Pań – działalność. Ten wspaniały Jubileusz, którego serdecznie gratuluję, jest z pewnością powodem do wielkiej dumy i satysfakcji. Zasługi Pań, Wasza troska o kobiety, które dotknęło zagrożenie, oraz niesione przez Was wsparcie – zarówno emocjonalne, jak i praktyczne – jest nieocenionym darem. Dzięki Wam kobiety pokonują strach przed chorobą i wracają do normalnego funkcjonowania. Tworzycie Panie strukturę jedyną w Polsce, jesteście dla nas wszystkich przykładem wielkiego serca i szlachetności.   Za tę oddaną pracę, zaangażowanie i czynione bezinteresownie dobro, wrażliwość i niesiony uśmiech – Wszystkim Paniom bardzo dziękuję. Życzę przede wszystkim nieustającej opieki Najświętszej Maryi Panny, do której przybędziecie jutro, podczas dorocznej Pielgrzymki. Niech Maryja strzeże Drogie Panie, daje siłę i wiarę do pokonywania wszelkich trudności; niech wnosi w Wasze życie radość i miłość.”

Z racji jubileuszu liczni przyjaciele Stowarzyszenia otrzymali pamiątkowe statuetki. Wyróżniono także wolontariuszki, lekarzy, z którymi Amazonki współpracują, dyrektorzy szpitali, sponsorzy.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *