TENIS STOŁOWY. Medal dla akademiczek

W przedostatniej kolejce ekstraklasy kobiet tenisistki stołowe pokonały 10 marca 3:0 Hals Wadwicz Warszawa.

.
Częstochowianki spodziewały się łatwego i szybkiego zwycięstwa. W pierwszej grze Roksana Załomska wygrała bez straty seta z Natalią Bąk. W drugim pojedynku w tym samym stosunku Daria Łuczakowska ograła byłą zawodniczkę AZS AJD – Katarzynę Nowocin. Trzeci punkt dla naszej drużyny zdobywała Kinga Falarz (pierwszy punkt w ekstraklasie), która zastąpiła Lin Gui, która występowała w tym czasie w Mistrzostwach Ameryki Łacińskiej. Kinga Falarz bez problemów pokonała 3:0 Renatę Adamkiewicz.
Kolejny i ostatni mecz rundy zasadniczej ekstraklasy akademiczki rozegrają na wyjeździe z Siarką Tarnobrzeg 8 kwietnia. Przed nami półfinał play off w kwietniu. Tym samym Bebetto ma już co najmniej medal brązowy.
Bebetto AZS AJD Częstochowa – SCKiS Hals Wadwicz Warszawa 3:0
Roksana Załomska – Natalia Bąk 3:0 (11:6, 11:7, 11:5)
Daria Łuczakowska – Katarzyna Nowocin 3:0 (14:12, 11:6, 11:6)
Kinga Falarz – Renata Adamkiewicz 3:0 (11:4, 11:4, 11:4)

Mistrzowskie sukcesy Lin Gui w Mistrzostwach Ameryki Łacińskiej
Cztery medale w mistrzostwach Ameryki Łacińskiej wywalczyła zawodniczka Bebetto AZS AJD Częstochowa – Lin Gui. Zawody odbyły się w dniach 4-9 marca 2018 w Hawanie w stolicy Kubie. Startowało 10 żeńskich drużyn.
W najbardziej prestiżowej konkurencji Lin Gui wraz z koleżankami z Brazylii triumfowała drużynowo (w finale pokonały reprezentację Argentyny 3:0). Zdobyła złoty medal w grze mieszanej z Ericem Jouti, a dwa brązowe medale w grze indywidualnej oraz w grze podwójnej w parze z Bruną Takahashi.