Pomoc od częstochowskiego Prawa i Sprawiedliwości


4 marca, grupa działaczy częstochowskiego Prawa i Sprawiedliwości, na czele z wiceministrem kultury i dziedzictwa narodowego, posłem Szymonem Giżyńskim, przekazała do parafii św. Wojciecha pierwszy transport darów zebranych w biurze PiS przy ul. Łódzkiej  w Częstochowie.

Wiceminister Szymon Giżyński podziękował wszystkim Darczyńcom i niezawodnym Wolontariuszom za ofiarność i zachęcił do dalszej współpracy. Pomoc jest ciągle bardzo potrzebna.
Trzeba dodać, że w parafii św. Wojciecha akcja zbierania darów dla pogrążonej w bólu i wojnie Ukrainy organizowana przez Towarzystwo Patriotyczne ,,Kresy” pod wodzą proboszcza ks. Ryszarda Umańskiego, trwa od 24 lutego 2022, od momentu ataku Rosjan na Ukrainę. Do naszych wschodnich sąsiadów pojechało już kilka wypełnionych po brzegi tirów.
Punkt przyjmowania darów przy parafii św. Wojciecha czynny jest aktualnie od godziny 10 do godziny 16, od poniedziałku do piątku.
Podziel się:

1 komentarz

  • Teraz powinno zrobić spis Ukraińców którym przypadkowo Częstochowianie przyjęli do swych mieszkań.Powinno Miasto udzielić wsparcia finansowego.W moim mniemaniu powinno wyglądać to tak że,Ukraińcy powinni zgłaszać się do Urzędu Miasta-powinni być rejestrowani,także gdzie mieszkają /ulica,nr.domu i mieszkania.Powinni otrzymać jakąś sumę pieniędzy na żywność i powinni otrzymać środki pierwszej potrzeby,a nie opowiadać banialuki co żeśmy wicie zrobiliśmy -tak w stylu komunistycznym.Bo Urząd Miasta to jedna scalona Komuna.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *