,,PionPoziom” Jurajskie Spotkania Wspinaczkowe


 –  to pierwszy taki projekt na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej mający na celu stworzenie pomostu pomiędzy biznesem, samorządem i użytkownikami, którzy kochają jurajską przyrodę i aktywne spędzanie czasu wśród lasów, rzek, jaskiń i wapiennych ostańców; spacerując, biegnąc, jadąc rowerem, konno czy terenowym samochodem, płynąc kajakiem, wspinając się czy wznosząc nad skalne zamki balonem; przy grze w golfa, pijąc jurajską wodę, piwo rzemieślnicze lub wino z lokalnych winnic.

 

Od 21 do 23 lipca teren wokół gościnnego Hotelu Poziom 511, położonego w najwyższym miejscu Jury w niedalekiej odległości od Zamku Ogrodzieniec zamieni się w teren jednego z najbardziej zaangażowanych festiwali w historii regionu.

Trzy dni rozmów na tematy związane z Jurą opatrzone zostały w liczne wydarzenia towarzyszące. Odbywają się m.in. warsztaty wspinaczkowe, zawody, pokazy filmów i wydarzenia muzyczne. Nie zabraknie również animacji dla najmłodszych.

„Na szczególną uwagę zasługuje projekcja filmu Broad Peak na dużym ekranie, co jest o tyle istotne, że właśnie ta Netflixowa produkcja na duży ekran nie trafiła, więc jest to najprawdopodobniej jedyna taka okazja. Tym bardziej, że w całość wydarzeń wprowadzi nas sam Aleksander Lwow, który jest przecież jednym z bohaterów filmu i zdobywcą czterech ośmiotysięczników” – mówi Piotr Głowacki, pomysłodawca i współtwórca festiwalu.

Festiwal wpisuje w cykl wydarzeń mających na celu zwrócenie uwagi na dwa bardzo ważne tematy:

  1. Jura potrzebuje systemowego rozwiązania braku toalet w sektorach wspinaczkowych oraz trasach biegowych, rowerowych i innych miejscach aktywnego spędzania czasu. Naszym celem jest sprowokowanie dyskusji, której wynikiem będzie obejmujący cały region plan rozmieszczenia i sfinansowania infrastruktury koniecznej dla zachowania czystości i ochrony przyrody jurajskiej.
  2. Coraz więcej osób wybiera się w podróż camperem lub campervanem, to naturalny sposób realizacji swoich pasji sportowych dla osób uprawiających sporty charakterystyczne dla Jury, niestety w obrębie całego regionu brakuje stanowisk czy pól przeznaczonych dla caravaningu. Celem jest zmotywowanie lokalnych środowisk samorządowych i biznesowych do zapełnienia tej widocznej luki w sposób przemyślany i nakierowany na zrównoważony ekologicznie rozwój.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny a pełny harmonogram wydarzenia dostępny jest na stopnie https://files.clickweb.home.pl/e2/de/e2debaee-9677-42a9-a3d6-6d77afbaf2c9.pdf

Podziel się:

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *