Porażka z outsiderem

TENIS STOŁOWY

W meczu 11. kolejki ekstraklasy kobiet KU AZS AJD Częstochowa zmierzył się z LUKS-em Warmia Lidzbark Warmiński. W pierwszym spotkaniu do stołów podeszły częstochowianka Yang Xin i Marta Smętek. Gdyby nie kontuzja kręgosłupa Chinki, pojedynek ten ułożyłby się zupełnie inaczej. A tak, w pierwszych dwóch setach Smętek nie dala najmniejszych szans Yang. W dwóch kolejnych obolała Yang była górą. O zwycięstwie zadecydowała piąta partia, w której zawodniczka LUKS-a była lepsza i wygrała cały mecz 3:2.

W drugim starciu Agata Pastor zmierzyła się z Chinką z Lidzbarka Warmińskiego Si Ja Guo. Pierwszy set zdecydowanie należał do Azjatki, w drugim do połowy cały czas prowadziła Guo. Nagle nastąpiło przebudzenie Agaty Pastor, która od tego momentu zaczęła grać to, co potrafi. Wygrała tę i następną odsłonę. W czwartej częstochowianka była za bardzo rozluźniona, co wykorzystała Guo i wygrała. W piątym secie o zwycięstwie zadecydowały dwie ostatnie piłki, w których lepsza była Chinka.

Trzeci mecz to pojedynek Weroniki Walnej i Magdaleny Sikorskiej. Spotkanie to wyglądało podobnie jak pierwsza partia rywalizacji. Walna wygrała dwa sety, w dwóch kolejnych lepsza okazała się Sikorska. W decydującej odsłonie lepsza był Walna, wygrywając ostatecznie 3:2.

W ostatniej grze tego wieczoru zobaczyliśmy rezerwową częstochowskiej drużyny Wei Shuo, która zmieniła kontuzjowaną Yang Xin, oraz Si Ja Guo. Obie zawodniczki zaprezentowały ping pong na bardzo przeciętnym poziomie. Lepsza okazała się Guo, zwyciężając 3:1, dzięki czemu Lidzbark Warmiński pokonał Częstochowę 3:1.