XII Chorońskie Prażuchy i IX Święto Miodu. Fotorelacja


Gmina Poraj w powiecie myszkowskim 19 sierpnia zaprosiła na tradycyjne Chorońskie Prażuchy i Święto Miodu. W Alei Lipowej w Choroniu przy świetnej muzyce bawiły się setki osób. Nie brakowało smakowitych regionalnych potraw i stoisk z rękodziełem i miodami. Podczas uroczystości nagrodzono artystów w ramach konkursu rękodzielnictwa.  Nagrody dla najlepszych ufundowały różne instytucje i osoby życia publicznego. Jednym z ofiarodawców był Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Poseł Szymon Giżyński.

Obecny na wydarzeniu Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Poseł na Sejm RP Szymon Giżyński gratulował inicjatywy łączącej lokalne tradycje z ideą krzewienia ludowej kultury. – Kultywowanie polskich zwyczajów i szacunek do wypracowanych przez naszych przodków wartości to budowanie tożsamości narodowej i wychowanie do patriotyzmu.  To ważne, aby z pokolenia na pokolenie przekazywać kulturowe dziedzictwo. Państwo tę misję wypełniają wspaniale – podkreślił Wiceminister Szymon Giżyński.

Podczas imprezy Wójt Gminy Poraj Katarzyna Kaźmierczak na ręce Wiceministra Szymona Giżyńskiego przekazała serdeczne podziękowanie za wsparcie Festiwalu im. Janusza Gniatkowskiego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. – To był dla nas ratunek, dzięki któremu udało się nam przeprowadzić kolejną edycję Festiwalu i nie przerwać jego ciągłości – podkreśliła Wójt Katarzyna Kaźmierczak.

Wiceminister Szymon Giżyński ocenił Festiwal jako dzieło pamięci. – Janusz Gniatkowski był wielkim artystą, o niezwykłej osobowości wokalnej i scenicznej. Autorem wielu przebojów, który na koncerty przyciągał tysiące wielbicieli. A przy tym kochał Polskę. Festiwal to dzieło, które pozwala upowszechniać polską piosenkę w najlepszym jej wydaniu. Któż przed laty nie nucił ,,Appassjonty” czy ,,Bella donny”. Cieszę się, że wsparcie Ministerstwa pozwoliło na kontynuowanie tego pięknego dzieła – dodał Wiceminister Szymon Giżyński.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *