KONOPISKA / III Mistrzostwa WOT w biegach przełajowych


1 maja 2021 roku na Stadionie Lekkoatletycznym im. Ireny Szewińskiej w Konopiskach rozpoczęły się III Mistrzostwa WOT w biegach przełajowych. – Po raz pierwszy korzystamy z gościnności Konopisk i pragniemy podkreślić, że tutejsza organizacja stoi na wysokim profesjonalnym poziomie – akcentował dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej płk Andrzej Głowacki.

W zawodach uczestniczyło 265 żołnierzy (kobiet i mężczyzn) z 16 brygad całej Polski. W szranki stanęła także reprezentacja dowództwa WOT na czele płk. Andrzejem Głowackim.

Gospodarz, wójt Gminy Konopiska Jerzy Żurek podziękował za przyjęcie zaproszenia do współpracy i życzył udanych zmagań sportowych. Reprezentująca sekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, posła Szymona Giżyńskiego – asystentka Dominika Szajnoga –  w imieniu Wiceministra  życzyła sportowcom satysfakcji z zawodów i zmagań w duchu fair play. – Niech przyświeca Państwu postawa patronki stadionu Ireny Szewińskiej, wielkiej damy polskiego i światowego sportu – jak podczas otwarcia stadionu podkreślił wiceminister Szymon Giżyński. Niech osoba pani Szewińskiej będzie dla Państwa wzorem do naśladowania. Patriotycznym, sportowym i publicznym  –  powiedziała asystentka wiceministra Szymona Giżyńskiego.

Po uroczystym powitaniu wystąpiły mażoretki z Gminy Konopiska.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *