II edycja Częstochowskiego Dnia Fantastyki w Amnesii Cafe Club


W sobotę 18 lutego br. odbyła się II edycja Częstochowskiego Dnia Fantastyki w Amnesii Cafe Club przy ul. Wały Dwernickiego 11.  Podczas CDF m.in odbywały się liczne konkursy literackie, filmowe z powieści Johna Ronalda Reuela Tolkiena, pokaz filmowy „Hobbit” z 1977 roku.

 

Częstochowski Dzień Fantastyki zaczął się od spotkania  autorskiego z autorem książki pt.  „Zawisza Czarne Krzyże”  Jackiem Komudą, Głównym tematem tego wydarzenia był m.in. uczestnik wojen z zakonem krzyżackim, Turkami Zawisza Czarny Rycerz z Garbowa herbu Sulima.  Następnie odbyło się spotkanie pt. „Barbarzyńska broń Śródziemia” z Arturem „Sir Bargritem” Krammerem.

Po spotkaniach przyszedł czas na prelekcję „O Legionie słów kilka- Legio XXI Rapas” z Maciejem Zawolikiem, który był ubrany w strój legionisty rzymskiego. Później odbył się panel dyskusyjny pt. „Fantastyczne inspiracje w literaturze i popkulturze- na tropie Tolkiena”, a brali w nim udział Jacek Komuda, Robert Jasiak oraz Przemysław „Pasi” Gorzałka.  Dalszą część przedsięwzięcia zdominowały konkursy m. in. konkurs literacki z wiedzy o „Władcy Pierścieni”, konkurs filmowy z trylogii „Władca Pierścieni” i Hobbit”. Pierwszy z konkursów był prowadzony przez organizatora CDF Alexa Czcihosa oraz Andrzeja Majtykę, zaś drugi prowadzili Ewa „Kapadojcia” Lasota z Jackiem Lasotą.  Odbył się także finał konkursu „Mini Cosplay Show” na najlepsze przebranie, pokaz filmowy „Hobbita” z 1977 roku oraz „Raut pod rozbrykanym kucykiem- After Party”.

Na CDF można było zobaczyć, również strefy gier planszowych i fabularnych, strefę wystawców, strefę gastronomiczną, ale też  wziąć udział w warsztatach z malowania figurek oraz konkursie temu poświęconemu. Przybyło wielu ludzi w różnych przedziałach wiekowych.

Foto: Częstochowski Dzień Fantastyki

Dawid Gątkowski

 

 

 

 

Podziel się:

2 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *