Śmiertelny wypadek awionetki w Rębielicach Królewskich. Nie żyją matka i syn


W czwartek, 2 czerwca 2022 roku, w godzinach przedwieczornych, w Rębielicach Królewskich w powiecie kłobuckim, doszło do tragicznego wypadku. Nagle w pole spadła awionetka Cessna 152 z dwiema osobami na pokładzie. Obie zginęły. Samolot należał do Aeroklubu Częstochowskiego.

 

Byli to: polski lotnik i uczestnik misji w Iraku i Afganistanie Marek Gładysz i jego 80-letnia mama. Zgłoszenie do służb ratunkowych wpłynęło o godzinie 18:15, tuż po tym, jak mieszkańcy okolicznych domostw usłyszeli ogromny huk. Samolot został doszczętnie zniszczony. Ślady wypadku wskazują, że po upadku samolot sunął lub koziołkował jeszcze kilkanaście metrów po ziemi. Przybyłe na miejsce jednostki Straży Pożarnej zabezpieczyły teren, śledztwo w sprawie prowadzą Policja i Prokuratura. Swoje dochodzenie ma przeprowadzić także Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych

Tożsamość pilota potwierdzili przedstawiciele Fundacji Bezpieczeństwa i Rozwoju Stratpoints, której Marek Gładysz był ekspertem. „Z głębokim żalem przyjęliśmy informację o tragicznej śmierci naszego kolegi – płk rez. Marka Gładysza. Składamy wyrazy współczucia rodzinie i bliskim. To wielka strata. Cześć jego pamięci” – napisali w piątek przedstawiciele fundacji na Facebooku.

Marek Gładysz był ekspertem w zakresie systemów teleinformatycznych oraz cyberbezpieczeństwa. Był absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Łączności w Zegrzu, Politechniki Warszawskiej, Akademii Sztuki Wojennej oraz Narodowego Uniwersytetu Obrony w Chinach.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *