Nowa trasa rowerowa – Sokole Góry – Biskupice


6 grudnia w Olsztynie podpisana została umowa na budowę trasy rowerowej łączącej parking pod Sokolimi Górami z Biskupicami o długości 2,1 km za kwotę 2,3 mln zł. To prezent od Świętego Mikołaja – cieszą się w Urzędzie

 

 

Dzięki dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 80 proc. wartości zadania, Miasto i Gmina Olsztyn dołoży do tej inwestycji tylko 414 tys. zł. Po wykonaniu tej inwestycji z rynku w Olsztynie będzie można bezpiecznie dojechać trasą rowerową do Choronia. Gmina zleciła i opracowała dokumentację projektową. Powiatowy Zarząd Dróg uzyskał pozwolenie na budowę i ogłosił przetarg. Wygrała go firma Larix, którą podczas pospisywania umowy reprezentował prezes, Janusz Sowa. Inwestycja zostanie zakończona jesienią 2024 r.

Nie będzie to zwykła trasa rowerowa; zostanie ona oddzielona od jezdni płaskim separatorem wykonanym z tworzywa, a sama trasa będzie miała kolor czerwony. Nową masę asfaltową zyska też połówka powiatowej jezdni, przy której zbudowana zostanie trasa.

Trasa rowerowa, na którą 6 grudnia podpisana została umowa, będzie miała swoją kontynuację na wprost – w kierunku Choronia na terenie gminy Poraj. Z początkiem przyszłego roku ta sama firma Larix w efekcie wygrania przetargu rozpocznie prace przy budowie drogi z trasą rowerową łączącej Biskupice i Choroń. Na terenie gminy Olsztyn to jeszcze dodatkowe 1,6 km.

– Bardzo nam zależało na tej drodze. Skróci czas dojazdu i zasadniczo poprawi komfort i bezpieczeństwo jazdy rowerzystów, co na pewno będzie zachęcające i przyczyni się do zwiększenia liczby turystów – zapowiada Burmistrz. – Zmierzaliśmy do tego, aby być na środku drogi rowerowej między Częstochową i Porajem oraz Częstochową i Żarkami i dochodzimy do tego.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *