“Pierwsza połowa” dla Odry Wodzisław Śląski

Dwie najlepsze drużyny w swoich grupach Zina IV liga rozpoczęły barażową walkę o awans do trzeciej ligi, grupy trzeciej. Odra Wodzisław Śląski przed własną publicznością pokonała rezerwy Rakowa Częstochowa, 2:1 i na wtorkowy (22.06.2021) rewanż do Częstochowy, zespół pod wodzą Damiana Nowaka uda się z minimalną zaliczką.

Pierwszy mecz barażowy rozegrany w sobotę, 19.czerwca br. lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już w 6.minucie objęli prowadzenie po strzale byłego Młodzieżowego Reprezentanta Rosji U-21, Nico Abuladze.

W 22.minucie wodzisławianie prowadzili już 2:0, kiedy to na listę strzelców wpisał się niezawodny w tym sezonie w rozgrywkach Zina IV Ligi, Gr. II – Marcin Wodecki. Dopiero po stracie drugiego gola podopieczni Tomasza Kuźmy zaczęli grać odważniej i pewniej. W 28.minucie częstochowianie zdobyli kontaktowego gola, kiedy to Michała Antkowiaka pokonał Hubert Tylec.

Do przerwy wynik już nie uległ zmianie, mimo kilku prób z obydwu stron. W drugiej części spotkania swoje okazje mieli podopieczni Tomasza Kuźmy, lecz ani Przemysławowi Oziębale w 60.minucie oraz Filipowi Głaskowi na cztery minuty przed zakończeniem spotkania nie udało się pokonać bramkarza rywali.

Tym samym drużyna Odry Wodzisław Śląski pokonała przed własną publicznością rezerwy Rakowa Częstochowa, 2:1 i do rewanżu wodzisławianie przystępują z zaliczką jednego gola. Rewanż zostanie rozegrany we wtorek, 22.czerwca br. o godzinie 16:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią MSP “Raków”.

I właśnie wtedy poznamy beniaminka trzeciej ligi, grupy trzeciej. Spotkanie ze względu na obostrzenia i panującą pandemię odbędzie się bez udziału publiczności.

Transmisję Live z tego spotkania najprawdopodobniej przeprowadzi Raków Częstochowa na swoim oficjalnym kanale na YouTube.

19.06.2021, g.16:00: Wodzisław Śląski (Stadion MOSiR) :

MKS Odra Wodzisław Śląski – RKS Raków II Częstochowa 2:1, (2:1),

1:0: Abuladze 6′

2:0: Wodecki 22′

2:1: Tylec 28′

Sędziował: Paweł Dziopak (Tychy). Żółte kartki: Abuladze, Wiśniewski – Budnicki, Danilczyk, Głasek, Tylec.

MKS Odra Wodzisław Śląski: Michał Antkowiak – Artur Gać, Arkadiusz Lalko, Michał Wiśniewski, Jakub Białas (84′ Maciej Kłosek), Piotr Zieliński (56′ Patryk Dudziński), Paweł Zdunek, Krzysztof Krzyżok, Nico Abuladze (79′ Arkadiusz Woś), Marcin Wodecki (kpt) (84′ Jakub Rosiak), Adrian Garcia Garcia Tabala. Trener: Damian Nowak.

RKS Raków II Częstochowa: Oskar Kubik – Jakub Budnicki, Michał Mizgała, Dawid Danilczyk, Przemysław Oziębała (84’Filip Głasek), Artur Lenartowski (kpt), Radosław Dzierbicki, Adrian Balboa, Kamil Chiliński (88′ Mateusz Jezierski), Hubert Tylec (90′ Kamil Kanior). Trener: Tomasz Kużma.