Nowa siedziba


STOWARZYSZENIE „RAZEM NA WYŻYNY”

Od 16 czerwca br. biuro Stowarzyszenia „Razem na wyżyny” w Mykanowie działa w nowym, wyremontowanym lokalu.

Na uroczyste otwarcie przybyła liczna grupa najaktywniejszych członków organizacji, w tym wójtowie i inni urzędnicy. Jej siedzibę, mieszczącą się w budynku Urzędu Gminy Mykanów, poświęcił proboszcz miejscowej parafii, ks. Marcin Adam Bachorski. Lokal został schludnie wyremontowany, jest przestrzenny i spełnia wszelkie standardy.
W biurze Stowarzyszenia pracują trzy osoby: kierownik Edyta Bauć, Halina Pruciak i Jakub Konieczko. Wszyscy otrzymanie – dzięki życzliwości wójta Mykanowa Krzysztofa Smeli – nowych pomieszczeń przyjęli z entuzjazmem. – Wcześniej mieliśmy do dyspozycji ciasny pokój, przez co przyjmowanie beneficjentów i udzielani im informacji było utrudnione. Teraz możemy dużo efektywniej pomagać osobom, które starają się o pozyskanie środków unijnych – mówi kierownik Bauć.
Zadowolenia nie kryje również prezes „Razem na wyżyny” Jolanta Brzozowska-Ciura. – To jest zdecydowane polepszenie warunków pracy. Dotychczas sale na zebrania musieliśmy zamawiać ze sporym wyprzedzeniem, uzgadniać terminy z innymi podmiotami. Obecnie spotkania, na przykład Rady Stowarzyszenia, możemy zorganizować w każdej chwili – komentuje pani prezes, która podczas uroczystości inicjacyjnej działalności nowego biura podziękowała przybyłym za ich zaangażowanie.
Stowarzyszenie „Razem na wyżyny” funkcjonuje jako Lokalna Grupa Działania i swoją aktywnością obejmuje obszar pięciu gmin: Kłomnice, Kruszyna, Miedźno, Mykanów i Rędziny. Jego podstawowym celem jest poprawa w długiej perspektywie jakości życia mieszkańców, poprzez wykorzystanie zasobów ludzkich, naturalnych i kulturowych.
Oficjalne otwarcie biura uświetnił występ kapeli „Rybnianie” oraz poczęstunek, na który złożyły się regionalne potrawy domowego wyrobu.
Wcześniej miało miejsce walne zebranie Stowarzyszenia, na którym, m. in., Jakub Konieczko i Halina Pruciak opowiedzieli o działaniach będących w trakcie realizacji oraz planach na przyszłość.

W następnym numerze reportaż z Rajdu Dolina Kocinki i Sękawicy zorganizowanym przez Stowarzyszenie „Razem na wyżyny”

ŁuGi

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *