Miłe złego początki


Drużyna KS Sorelli Częstochowianki po raz drugi przegrała z Roleski PWSZ Tarnów i tym samym nie zagra w Finale rozgrywek 1.Ligi Kobiet. Częstochowianki straciły też szanse na awans do Tauron Ligi.

Mimo, że spotkanie rewanżowe w Hali Sportowej w Tarnowie znacznie lepiej rozpoczęły podopieczne Andrzeja Stelmacha, wygrywając pierwszą partię do 23. To kolejne trzy padły łupem gospodyń.

Zespół z Tarnowa kontynuuje zwycięską serię meczów, do tej pory w całych rozgrywkach przegrał tylko jedno spotkanie. Tarnowianki o awans na parkiety Tauron Ligi zmierzą się z ITA TOOLS Stalą Mielec, Mielczanki po raz drugi pokonały drużynę LOS Nowy Dwór Mazowiecki.

Natomiast drużyna Sorelli KS Częstochowianki w spotkaniu o brązowy medal zmierzy się właśnie z ekipą z Mazowsza. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane w sobotę, 7.maja br. w Hali Sportowej Częstochowa przy ulicy Żużlowej 4. Rewanż tydzień później w Nowym Dworze Mazowieckim.  To spotkanie z kolei odbędzie się w Hali Widowiskowo – Sportowej NOSiR  przy ulicy Sportowej 66. Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw.

Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów – Częstochowianka Częstochowa 3:1 (23:25, 25:11, 25:23, 25:23).

Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów: Wawrzyniak, Szabo, Ponikowska, Ociepa, Kowalska, Świstek, Pawłowska (libero) oraz Kukulska, Cur-Słomka, Szczygieł-Głód, Nowacka, Gancarz. Trener: Marcin Wójtowicz.

Sorella KS Częstochowianka Częstochowa: Stachowicz, Wardęga, Budnik, Mroczek, Rybak, Szumera,  Dutkiewicz (libero) oraz Papszun, Chmielewska. Trener: Andrzej Stelmach.

MVP: Wiktoria Kowalska (Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów).

Autor: Przemysław Pindor 

Foto: Sorella KS Częstochowianka Częstochowa

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *