Szalet czy willa?


Odrzucony w 2000 roku pomysł przebudowy szaletu w parkach jasnogórskich tym razem zyskał akceptację radnych. Za 650 tys. zł dotychczasowy budynek zmieni się w dworek szlachecki z luksusowymi toaletami. Część prac, za 273 tys. zł, wykonano w ubiegłym roku, w obecnym remont zostanie zakończony. Planuje się że nastąpi to w czerwcu, tuż przed rozpoczęciem szczytu pielgrzymkowego.

Obecny szalet ma już blisko 50 lat, jest zniszczony, nie spełnia norm higieniczno-estetycznych. Nowy będzie o 10 mkw. większy. Zostanie poszerzone wejście, wybudowany przedsionek z podcieniem, wymienione będą okna i drzwi oraz instalacje elektryczne, zamontowany piec do centralnego ogrzewania i ciepłej wody. W części dla kobiet będzie: 7 umywalek, 2 baseniki do mycia nóg, natrysk, 8 kabin w.c. oraz blat do przewijania niemowląt; w części dla mężczyzn – 5 umywalek z gniazdami do golarek, 3 baseniki do mycia nóg, 8 kabin w.c. W obu pomieszczeniach znajdą się również boksy dostosowane dla niepełnosprawnych.
Dobrze, że Częstochowa doczeka się wreszcie publicznego szaletu o standardzie europejskim. Tylko, czy wydanie tak wielkiej kwoty na jeden punkt nie mija się z celem? W ten sposób i tak nie rozwiąże się problemu braku ogólnodostępnych toalet w naszym mieście.

UG

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *