Szczególnie niebezpieczne prace na wysokości – bez platformy samojezdnej ani rusz


Prace na wysokości bez wątpienia wymagają stosowania odpowiedniego sprzętu umożliwiającego wykonywanie codziennych obowiązków. Oczywiście ze względu na wysoce niebezpieczny charakter prac konieczne jest, aby spełniał on wszystkie obowiązujące wymogi techniczne, a także posiadał rozwiązania stojące na straży bezpieczeństwa pracowników. Jedną z najczęściej stosowanych maszyn jest platforma samojezdna. W niniejszym artykule omówimy nieco szerzej jej charakterystykę, a także wskażemy największe zalety płynące z zastosowania. Czytaj dalej!

 

Platforma samojezdna – sprawdź dlaczego jest niezbędna dla Twojego przedsiębiorstwa

 

Specjalistyczne urządzenia dla większości branż przemysłowych są kluczowe. Ich brak stanowi bardzo duże utrudnienie, a w niektórych przypadkach uniemożliwia wykonywanie niektórych czynności. Prace na wysokości należące do szczególnie niebezpiecznych nie mogą się odbyć bez właściwego sprzętu, do jakiego zalicza się platformy samojezdne. Mają one postać podnośnika wraz z podestem. Najczęściej spotykane są w branży budowlanej lub halach magazynowych, gdzie  konieczne jest wykonanie pracy na wysokości kilku metrów. Ich główne zadanie polega na podnoszeniu pracowników na różne wysokości. Ale oczywiście nie możemy zapomnieć o najważniejszym! Obsługiwane mogą być tylko i wyłącznie przez osoby do tego uprawnione posiadające odpowiednie szkolenia. Platformy samojezdne charakteryzują się łatwością obsługi. Ich przesuwanie i ustawianie w dogodnym miejscu nie stanowi najmniejszego problemu. Kolejną zaletą jest przede wszystkim bez problemowe wykonanie powierzonych obowiązków. Ich wielkość umożliwia pracownikowi swobodne poruszanie się po powierzchni platformy.

 

Wybierz wysokiej jakości sprzęt i zyskaj gwarancję bezpieczeństwa swoich pracowników

 

Oczywiście każdy przedsiębiorca oddelegujący swoich pracowników na platformy samojezdne ma obowiązek zadbania o ich bezpieczeństwo. Powinni oni posiadać specjalną uprząż chroniącą przed upadkiem, kamizelki odblaskowe oraz kaski. Każda platforma samojezdna ma również określone maksymalne obciążenie, którego pod żadnym pozorem nie można przekroczyć, aby nie doprowadzić do uszkodzenia konstrukcji. Wybierając wysokiej jakości platformę zyskasz pewność, że Twoi pracownicy pracują na jednym z najlepszych, a przede wszystkim porządnych sprzętów stworzonym zgodnie z wymaganiami technicznymi. Na stronie https://www.hak.com.pl/hak/produkty/platformy-i-wozy-transportowe/platformy-samojezdne/ znajdziesz szeroki wybór platform samojezdnych. Do wyboru masz maszyny przeznaczone np. do transportu wózków, ładunków wielkogabarytowych i wiele innych. Przedsiębiorstwo HAK każdego dnia o maksymalne zadowolenie swoich Klientów spełniając ich nawet najtrudniejsze wymagania. Zapoznaj się z dostępną ofertą i usprawnij pracę w swoim przedsiębiorstwie już teraz!

 

 

Materiał Partnera

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *