TAURON Dystrybucja aktywnie poszukuje pracowników


TAURON Dystrybucja to jeden z największych pracodawców w południowej Polsce. Obecnie spółka zatrudnia blisko 8 tysięcy osób i wciąż poszukuje nowych pracowników, przede wszystkim na stanowiska techniczne. Stąd udział firmy w niedawnych Targach Pracy zorganizowanych przez Politechnikę Częstochowską.

 

Pięćdziesięciu wystawców i tłumy odwiedzających – tak wyglądały tegoroczne targi w Częstochowie, na których swoje firmowe stoisko zaprezentował częstochowski oddział TD.

 

Zacieśniamy współpracę z biurem karier Politechniki Częstochowskiej, stąd nasz udział w targach wyjaśnia Agnieszka Hyla-Kaźmierczak, kierownik wydziału personalnego częstochowskiego oddziału  TAURON Dystrybucji – Chcieliśmy zaprezentować studentom i absolwentom te stanowiska, na które poszukiwani są pracownicy, np. elektromonterskie, czy związane z obszarem telekomunikacji i sieci OT. Przygotowaliśmy specjalny kod QR, który odsyła do naszych aktualnych rekrutacji. Odpowiadamy na szczegółowe pytania dotyczące poszczególnych stanowisk i realizowanych na nich zadań, przedstawiamy nasze wymagania i oczekiwania. Informujemy, co oferujemy już na etapie studiów, czyli opowiadamy o praktykach, prelekcjach, udostępnianiu materiałów do prac. Z drugiej strony oczekujemy informacji zwrotnej, chcemy wiedzieć jak jesteśmy postrzegani na rynku pracy, dlatego przygotowaliśmy dla studentów specjalną ankietę. Zainteresowanie naszym stoiskiem było naprawdę duże.

 

TAURON  Dystrybucja uczy i zatrudnia

Energetyka potrzebuje dobrych pracowników, szczególnie tych z wykształceniem kierunkowym technicznym i elektrycznym. Dlatego TAURON Dystrybucja wspiera kształcenie przyszłych kadr. Trzydzieści trzy szkoły zawodowe z Polski południowej są objęte porozumieniami o współpracy. W tym gronie od lat jest Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Kazimierza Pułaskiego w Częstochowie. Współpraca dotyczy organizacji praktyk zawodowych, szkoleń, wyjazdów dydaktycznych oraz wyposażenia pracowni elektrycznych w sprzęt i pomoce dydaktyczne.  W ten sposób, już na etapie kształcenia zawodowego firma wspiera młodych ludzi w przygotowaniach do podjęcia pracy, np. jako elektromonter, poznania sposobu i narzędzi pracy w energetyce zawodowej.


TAURON Dystrybucja. Czym się zajmujemy? 

Jesteśmy kluczową spółką Grupy TAURON  i największym dystrybutorem prądu w Polsce. Dostarczamy 50 TWh energii elektrycznej na obszarze 57 tys. km2, czyli 18,5% powierzchni Polski. Podstawą naszej działalności jest dystrybucja energii. Jesteśmy odpowiedzialni za rozwój, użytkowanie i utrzymanie sieci elektroenergetycznych na terenie południowej Polski. Wykorzystujemy nowoczesne rozwiązania technologiczne, aby zapewnić  naszym klientom ciągłość dostaw energii.  Obsługujemy 5,7 mln klientów.


TAURON Dystrybucja. Gdzie działamy?

Działamy w całej południowej Polsce, w ramach 11 Oddziałów. Dostarczamy prąd do odbiorców na terenie województw: małopolskiego, dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, częściowo: świętokrzyskiego, podkarpackiego oraz łódzkiego.

Dane adresowe oddziałów znajdują się na stronie: www.tauron-dystrybucja.pl/kontakt/oddzialy

Co zapewniamy pracownikom?

Wierzymy, że kluczem do sukcesu i osiągania wyników przez firmę jest rozwój jej pracowników, dlatego  oferujemy pracownikom szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne.  Wspieramy ich w codziennej realizacji zadań, zapewniając rozwój kompetencji specjalistycznych m.in. poprzez udział w kursach i szkoleniach. Młodym pracownikom gwarantujemy program wdrożeniowy, niezbędny dla poznania organizacji i specyfiki działania poszczególnych stanowisk i obszarów.  Zapewniamy też pracownikom prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie na życie oraz pracowniczy program emerytalny. W firmie funkcjonuje także dofinansowanie do wypoczynku, karta Multisport i dodatkowy dzień wolny z okazji Dnia Energetyka. Oferujemy również udogodnienia dla rodziców oraz przyszłych mam.

Kogo poszukujemy?

Elektromonter w obszarach sieci SN i nN, sieci WN, automatyki i zabezpieczeń czy diagnostyki sieci – to najbardziej poszukiwany pracownik w TD. Ale to nie jedyne stanowiska, gdzie aktualnie realizujemy rekrutacje.

 

Wszystkie bieżące oferty pracy, w których zawarte są  wymagania i oczekiwania spółki, jak również realizowane na poszczególnych stanowiskach zadania, znajdują się na specjalnej stronie internetowej. Zachęcamy do zapoznania się z ofertami.

Sprawdź aktualne oferty pracy
w TAURON Dystrybucji!

 

Aplikuj online www.tauron-dystrybucja.pl/oferty-pracy

 

 

 

Podziel się:

8 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *