Wpadł do rowu i wylądował na słupie. Był pijany


1 listopada tuż po godzinie 8:20 doszło do niebezpiecznej kolizji między miejscowościami Glinica – Ciasna. 20-letni mieszkaniec powiatu lublinieckiego znajdując się w stanie nietrzeźwości, wyprzedzając inny samochód stracił panowanie nad pojazdem marki Volkswagen, w wyniku czego, zjechał do przydrożnego rowu, uderzając w słup elektryczny. Kierujący pojazdem miał 2 promile alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialny mężczyzna na szczęście przemieszczał się pojazdem sam.

Policjanci już zatrzymali nietrzeźwemu kierującemu prawo jazdy i dowód rejestracyjny. Wkrótce odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji, za co grozi mu do 2 lat więzienia. Będzie musiał się także liczyć z orzeczeniem wobec niego zakazu kierowania pojazdami oraz wysoką grzywną.

Apelujemy! Osoba, która zdecyduje się prowadzić samochód pod wpływem alkoholu, musi liczyć się nie tylko z konsekwencjami prawnymi. Nieodpowiedzialna przejażdżka może się również skończyć tragedią na drodze i śmiercią przypadkowych osób. Reagujmy za każdym razem, gdy podejrzewamy, że za kierownicę wsiada pijany kierujący!

 

Źródło: Policja Lubliniec

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *