Setka – nowa linia autobusowa w Częstochowie


Już od czwartku 15 lipca, kursowanie rozpoczyna nowa linia MPK nr 100, bezpośrednio łącząca południowe dzielnice z centrum miasta. Ma pomóc w dostępie do komunikacji miejskiej mieszkańcom tych rejonów miasta, którzy najbardziej odczuli zmiany w komunikacji miejskiej, spowodowane inwestycjami drogowymi. Połączy Centrum z Błesznem, Wrzosowiakiem i Ostatnim Groszem.

 

 

W związku z przebudową alei Wojska Polskiego oraz m.in. ul. Mirowskiej i wcześniejszym wprowadzeniem zmian w kursowaniu wielu linii, uruchomiona została nowa linia 100, która usprawni podróż mieszkańcom Błeszna, Wrzosowiaka i Ostatniego Grosza (w tym ul. Bardowskiego) do Śródmieścia (w tym m.in. w rejon placu Daszyńskiego i Galerii Jurajskiej).

Powstała w odpowiedzi na uwagi mieszkańców i jest elementem uzupełniającym, wprowadzonego w związku z trwającymi inwestycjami, tymczasowego schematu komunikacyjnego MPK. Nowa linia będzie kursować co 30 minut z pętli Jesienna przez pętlę Błeszno, ulicami Jesienną, Bohaterów Katynia, aleję 11 Listopada i Niepodległości, ulicę Bór i Bardowskiego, a następnie ponownie przez Niepodległości oraz aleję Wolności i Najświętszej Maryi Panny, ulicę Ogrodową i Krakowską – do przystanku ul. Mała.

Powrót w kierunku Błeszna i Wrzosowiaka będzie się odbywał ulicami ks. Wróblewskiego, Kanałem Kohna i Krakowską do alei Najświętszej Maryi Panny i dalej tymi samymi ulicami, jak w kierunku centrum (także z przejazdem przez ulicę Bardowskiego i pętlę Błeszno).

Rozkłady jazdy i schemat trasy linii 100 będą wkrótce dostępne pod linkiem:

https://www.czestochowa.pl/publiczny-transport-zbiorowy

Poglądową mapkę z trasą nowej linii umieszczamy w galerii, natomiast w załączniku dostępny jest dokładniejszy schemat linii 100 w pliku pdf oraz rozkłady jazdy tej linii z przystanków  Galeria Jurajska, Jesienna oraz ul. Bardowskiego.

Na podstawie informacji z Biura Inżyniera Ruchu Urzędu Miasta Częstochowy

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *