Finał IX edycji konkursu wiedzy o Częstochowie w Bursie Miejskiej przy ulicy Bolesława Prusa


W środę (22 marca br.) w budynku Bursy Miejskiej przy ul. Bolesława Prusa 20 w Częstochowie odbył się finał IX edycji konkursu wiedzy o Częstochowie. Współorganizatorami wydarzenia były placówki Bursy Miejskiej z ul. Prusa i ul. Legionów.

 

 

Finał został poprzedzony eliminacjami, które odbyły się 12 stycznia w placówce mieszczącej się przy ul. Legionów 19/21. Wówczas występowało sześć dwuosobowych zespołów (obie placówki po trzy drużyny wystawiły). Awansowały do finału dwie najlepsze pary z każdej placówki.

Konkurs finałowy składał się z ośmiu zadań (wśród nich trzy quizy). Uczestnicy musieli odpowiadać na pytania związane z historią miasta, popularnymi miejscami w Częstochowie na podstawie zdjęć, wiedzą ogólną o mieście, gwarą częstochowską. Finaliści, również mieli za zadanie wskazać lokalizację na mapie znanych w mieście miejsc oraz ułożyć puzzle i odgadnąć, co znajduje się na obrazie. Podczas przedsięwzięcia zaprezentowano filmik, który ukazywał Częstochowę na przestrzeni lat oraz zabrzmiały utwory częstochowskich muzyków: wokalisty Muńka Staszczyka i zespołu „Nefre”.

Wyniki konkursu:

  1. Miejsce – Lena Szczęsna i Milena Dworak, Bursa Miejska z ul. Legionów
  2. Miejsce – Kacper Bąk i Maciej Żakowski, Bursa Miejska z ul. Legionów
  3. Miejsce – Oliwia Pliśniak i Kinga Korus, Bursa Miejska z ul. Bolesława Prusa
  4. Miejsce – Klaudia Worwąg i Mateusz Stachera, Bursa Miejska z ul. Bolesława Prusa

Dawid Gątkowski

fot. Kacper Staszczyk

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *