Gazeta Częstochowska LIVE: RKS Raków Częstochowa – GKS Piast Gliwice

Witamy bardzo serdecznie ze Stadionu przy Limanowskiego 83, gdzie już od godziny 20:00 początek spotkania 21.Kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy, w którym Raków Częstochowa podejmuje Piasta Gliwice.

‘ Na głównej płycie stadionu przy Limanowskiego 83 trwa rozgrzewka obydwu drużyn. W drużynie gości na ławce rezerwowych dwóch byłych zawodników Rakowa – Miłosz Szczepański i Fabian Piasecki.

‘ Początek spotkania o godzinie 20:00!

‘ Obydwie drużyny już na boisku. Za chwilę początek spotkania.

1’ Gramy! // Raków – Piast Gliwice 0:0

6′ Rzut wolny dla Rakowa z połowy boiska // Raków – Piast Gliwice 0:0

12′ Żółtą kartką napomniany Wilczek // Raków – Piast Gliwice 0:0

13′ Zbliżamy się do pierwszego kwadransa gry i jak na razie z  obydwu stron nie oglądaliśmy ani jednego strzału celnego!

‘ Z boiska jak na razie “wieje nudą”

22′ Rzut wolny dla Rakowa przed polem karnym gości // Raków – Piast Gliwice 0:0

26′ Mamy pierwszy celny strzał w tym meczu! Kovacevicia próbował zaskoczyć Pyrka, jednak Jego uderzenie broni bramkarz Rakowa // Raków – Piast Gliwice 0:0

31′ Żółtą kartką napomniany Tudor // Raków – Piast 0:0

38′ Nadal z boiska “wieje nudą” ze strony gospodarzy nie odnotowaliśmy jeszcze ani jednego strzału, celnego i niecelnego!

40′ Pierwszy strzał na bramkę Placha, niecelnie uderzał Zwoliński!

45′ Arbiter główny Pan Jarosław Przybył z Kluczborka do regulaminowego czasu gry pierwszej części spotkania dolicza co najmniej 2.minuty // Raków – Piast Gliwice 0:0

45+2′ Koniec pierwszej części spotkania.

W pierwszej części spotkania gospodarze zaprezentowali się bardzo słabo, oddając w premierowej odsłonie jeden strzał i to niecelny. Natomiast bliżej zdobycia gola w tym meczu byli goście za sprawą Patryka Dziczka już w doliczonym czasie gry. Schodzących do szatni piłkarzy Rakowa pożegnały gwizdy!

‘ Kolejne ligowe spotkanie drużyna Rakowa Częstochowa rozegra w sobotę, 24.lutego br. O godzinie 20:00 częstochowianie w ramach 22.Kolejki spotkań o mistrzostwo PKO Bank Polski Ekstraklasy zmierzą się na wyjeździe z PGE FKS Stalą Mielec. W zespole rywali występuje dwóch byłych zawodników “Czerwono – niebieskich”: Maciej Domański i Ilya Shkurin. Ten mecz zostanie rozegrany na Stadionie MOSiR w Mielcu przy ulicy Solskiego 1.

‘ Początek drugiej części spotkania //

46′ W zespole gości następuje jedna zmiana, w miejsce Wilczka pojawia się Piasecki // Raków – Piast Gliwice 0:0

52′ Żółtą kartką napomniany Kądzior // Raków – Piast Gliwice 0:0

53′ Wysoko ponad bramką Placha uderzał Otieno

55′ Żółtą kartką napomniany Svarnas // Raków – Piast Gliwice 0:0

56′ Rzut karny dla Piasta!

57′ Dziczek pewnym strzałem pokonuje Kovacevicia z “jedenastki” // Raków – Piast Gliwice 0:1

63′ Strzał Kądziora z najwyższym trudem broni Kovecević! // Raków – Piast Gliwice 0:1

64′ Potrójna zmiana w drużynie gospodarzy, na boisku pojawiają się Cebula, Crnac i Plavsić, którzy zmieniają Otieno, Nowaka i Yeboaha // Raków – Piast Gliwice 0:1

68′ 1.zmiana w drużynie gości, z boiska schodzi Felix a w Jego miejsce pojawia się Chrapek // Raków – Piast Gliwice 0:1

73′ Strzelał Plavsić ale to uderzenie nie mogło zaskoczyć Placha, który bez żadnych problemów łapie piłkę // Raków – Piast Gliwice 0:1

77′ Nad bramką Placha uderzał Koczerchin // Raków – Piast Gliwice 0:1

78′ Zmiana w drużynie gości, z boiska schodzi Kądzior a w Jego miejsce pojawia się Krykun // Raków – Piast Gliwice 0:1

79′ Mamy wyrównanie! Pięknym strzałem w samo okienko popisał się Crnac! // Raków – Piast Gliwice 1:1

84′ Zmiana w drużynie Rakowa, z boiska schodzi Koczerhin a w Jego miejsce pojawia się Racovitan // Raków – Piast Gliwice 1:1

85′ Żółtą kartką napomniany Piasecki // Raków – Piast Gliwice 1:1

88′ Zmiana w drużynie gości, na boisku pojawia się Szczepański, który zmienia Tomasiewicza // Raków – Piast Gliwice 1:1

90′ Arbiter główny Pan Jarosław Przybył z Kluczborka do regulaminowego czasu gry drugiej części spotkania dolicza co najmniej 5.minut! // Raków – Piast Gliwice 1:1

90+4′ Żółtą kartką napomniany Plavsić i Aleksandar Vuković

90+5′ Trwa weryfikacja VaR po rzekomej ręce zawodnika gości w polu karnym Piasta

90+6′ Rzut karny dla Rakowa!

90+11′ Zwoliński pokonuje Placha z rzutu karnego! // Raków – Piast Gliwice 2:1

90+14′ Efektowny rajd gospodarzy i piłkę do w długi róg do bramki Placha umieszcza Cebula!  // Raków – Piast Gliwice 3:1

90+14′ Koniec meczu! Raków Częstochowa wygrywa z Piastem Gliwice, 3:1 w spotkaniu 21.Kolejki o mistrzostwo PKO Bank Polski Ekstraklasy. Po tym meczu częstochowianie mają na swoim koncie 35″oczek”.