ZAKOŃCZENIE SEZONU ARTYSTYCZNEGO W FILHARMONII


W czwartek, 9 czerwca, w sali koncertowej Filharmonii Częstochowskiej usłyszymy muzykę Waldemara Malickiego – jednego z najbardziej wszechstronnych polskich pianistów. Początek godz. 19.00.

 

W najbliższy czwartek podczas zakończenia sezonu artystycznego 2021/2022 muzyka Waldemara Malickiego zabrzmi razem z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Częstochowskiej pod przewodnictwem Adama Klocka.

Koncert rozpocznie się od utworu „Moja matka gęś” Maurice’a Ravela. W programie koncertu znajdą się także: „Fantazja Londyńska” Clive’a Richardsona, „Fantazja węgierska” Ferenca Liszta oraz suita na fortepian i smyczki na motywach „Pór roku” Antonio Vivaldiego oraz Vivaldiana Dariusza Zbocha.

Waldemar Malicki to jeden z najbardziej wszechstronnych pianistów polskich – solista, kameralista, improwizator. Ukończył z wyróżnieniem w roku 1982 Akademię Muzyczną w Gdańsku, a następnie doskonalił swe umiejętności w Wiedniu. Koncertuje w Europie, Ameryce Północnej i Południowej, Rosji i Japonii, uprawia kameralistykę z najlepszymi polskimi skrzypkami i śpiewakami.
Malicki był założycielem Towarzystwa im. I. J. Paderewskiego. Od roku 2000 jest dyrektorem artystycznym Festiwalu Wirtuozerii i Żartu Muzycznego „Fun and Classic” w Nowym Sączu.

Bilety: 60 zł (normalny), 50 zł (ulgowy), 40 zł (UTW) do nabycia w kasie i na stronie filharmonii.

                                                                                                                    na podst. informacji przesłanej przez Filharmonię

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *