President Turniej Dzieci i Młodzieży w Rugby


W niedzielę 17 września na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie (ul. Dąbrowskiego 58/64) odbędzie się „President Turniej Dzieci i Młodzieży w Rugby”. Rozpoczęcie imprezy nastąpi o 10:00, a jej zakończenie planowane jest na godzinę 16:00. Wstęp na zawody będzie bezpłatny.

 

Rywalizacja odbywać się będzie w czterech kategoriach wiekowych – mikrus (do lat 9), mini żak (do lat 11), żak (do lat 12) i młodzik (do lat 14). W każdej z nich na boisku grają ze sobą ramię w ramię chłopcy z dziewczynami. Im młodsza grupa wiekowa, tym bardziej uproszczone przepisy gry. Mimo to wszyscy oni będą rywalizować “na kontakcie”, czyli zatrzymanie przeciwnika będzie następowało przez zaszarżowanie (chwyt poniżej linii barków z powaleniem na ziemię).

O 10:00 gry rozpoczną trzy najmłodsze kategorie, które będą rozgrywać swoje mecze równolegle na trzech mniejszych boiskach ulokowanych na murawie stadionu. Ich zakończenie i dekoracja drużyn planowana jest na godzinę 12:30. Wtedy też już na całym boisku rozpoczną zmagania młodzicy, które powinny zakończyć się około godziny 16:00.

Udział w turnieju poza gospodarzami potwierdziły drużyny: Orkan Sochaczew, Juvenia Kraków, Rugby Ruda Śląska, RCBC Nowy Sącz. W całym turnieju weźmie udział około 200 zawodników!

W trakcie imprezy dla kibiców dostępna będzie strefa gastronomiczna z ciepłymi napojami, ciastami, czy popcornem. Natomiast dla najmłodszych widzów przygotowana będzie strefa dziecięca z zamkiem dmuchanym.

Partnerzy turnieju:
– President Electronics Poland
– Województwo Śląskie
– MegaPizza Częstochowa
– Niebieski Lis
– Śniadaniowcy
– Krono-Plast
– Kronos II
– MPK w Częstochowie
– A nóż widelec
– Miasto Częstochowa
– A nóż widelec
– Śląski Związek Rugby
– Polski Związek Rugby

Turniej został dofinansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.

Zapraszamy!

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *