Jakub Miśkowiak ponownie z powołaniem do kadry narodowej


2 października br. w Tarnowie będzie mieć miejsce finał Drużynowych Mistrzostw Europy do lat 23. Zostały już podane składy na te zawody. W zestawieniu reprezentacji Polski znalazł się jeździec zielona-energia.com Włókniarza Częstochowa, Jakub Miśkowiak.

Pierwszą edycję tych rozgrywek przeprowadzono w sezonie 2021. Wówczas na torze w Dyneburgu tryumfowali „Biało-Czerwoni”. Do wywalczenia tytułu mistrzowskiego przyczynił się przede wszystkim „Misiek”. Będąc najskuteczniejszym żużlowcem ekipy, prowadzonej przez Rafała Dobruckiego, zgromadził w sumie 13 „oczek”. Ponadto czterokrotnie przyjeżdżał do mety na czele stawki. W tym roku będzie miał okazję do powtórzenia sukcesu. Oprócz Jakuba w polskiej drużynie zaprezentują się Mateusz Cierniak, Wiktor Lampart, Bartłomiej Kowalski oraz Dominik Kubera. Naprzeciw speedway rajderów z „Orłem” na piersi staną Brytyjczycy, Szwedzi i Duńczycy.

Jako ciekawostkę możemy podać, że w kadrze zespołu szwedzkiego widnieje imię i nazwisko Antona Karlssona. Zawodnik ten zdobywał punkty dla „Lwów” w tegorocznej Ekstralidze U24.

Miśkowiak mógł już się pochwalić międzynarodowym osiągnięciem w roku 2022. Chodzi o turniej Speedway of Nations U21 (dawne Drużynowe Mistrzostwa Świata Juniorów) w Vojens, w którym wspólnie z Mateuszem Cierniakiem i Wiktorem Przyjemskim sięgnął po złoty medal.

WIELKA BRYTANIA
1. Dan Bewley
2. Tom Brennan
3. Drew Kemp
4. Leon Flint
5. Jason Edwards

Menedżerowie: Oliver Allen i Neil Vatcher

SZWECJA
5. Anton Karlsson
6. Jonatan Grahn
7. Noel Wahlquist
8. Ludvig Selvin
9. Casper Henriksson

Menedżer: Mikael Karlsson

POLSKA
9. Mateusz Cierniak
10. Wiktor Lampart
11. Bartłomiej Kowalski
12. Jakub Miśkowiak
13. Dominik Kubera

Menedżer: Rafał Dobrucki

DANIA
13. Matias Nielsen
14. Tim Sorensen
15. Mads Hansen
16. Jonas Seifert-Salk
17. Kevin Juhl Pedersen

Menedżer: Hans Nielsen

Składy za: polskizuzel.pl

NG

Foto. Grzegorz Przygodziński.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *