„Od monokryształu Jana Czochralskiego do grafenu”


Wydział Matematyczno-Przyrodniczy Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie ma przyjemność zaprosić na interaktywną wystawę „Od monokryształu Jana Czochralskiego do grafenu”.

W dn. 12 września o godz. 12:00 na Wydziale Matematyczno – Przyrodniczym odbędzie się jej oficjalna inauguracja z udziałem: władz uczelni, mediów oraz studentów. Wystawa będzie dostępna dla szerokiej publiczności, w tym dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wstęp na nią jest bezpłatny.

Prof. Jan Czochralski to pomysłodawca słynnej na całym świecie metody otrzymywania monokryształów. Uważa się powszechnie, że bez tej metody i jej autora nie byłoby elektroniki półprzewodnikowej, dzisiejszej technologii i techniki, a nasze życie wyglądałoby zupełnie inaczej.

Celem wystawy jest przybliżenie sylwetki i osiągnięć Jana Czochralskiego. Na miejscu będzie można obejrzeć eksperymenty prowadzone przez studentów Wydziału oraz spotkać profesora Czochralskiego we własnej osobie. Przewidziane są konkursy z nagrodami.

W załączeniu informacje prasowe oraz plakat promujący wystawę. Bardzo prosimy o ich udostępnienie na Państwa stronie. Chcielibyśmy zwiększyć zasięg tego wydarzenia i umożliwić jak największej liczbie osób odwiedzenie wystawy. W razie pytań, proszę się kontaktować pod numerem ze stopki.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na:

www.czochralskipw.pl

Instagramie – www.instagram.com/janczochralski

Facebooku Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie – http://on.fb.me/1lVfkwl

Facebooku Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej – http://on.fb.me/1BrAUMi

r

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *