Częstochowska drogówka czuwa nad bezpieczeństwem


Częstochowska drogówka w tym tygodniu przeprowadziła na drogach miasta i powiatu działania nastawione na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Priorytetem obu akcji była przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, bo właśnie ta grupa użytkowników dróg zazwyczaj w zderzeniu z pojazdem odnosi poważne obrażenia. Policjanci w ciągu zaledwie dwóch dni ujawnili ponad 180 wykroczeń.

Częstochowski ruch drogowy cyklicznie włącza się w ogólnopolskie i wojewódzkie działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Często też organizuje działania własne, by każdy użytkownik drogi bezpiecznie dotarł do celu.
W ostatnich dniach policjanci w białych czapkach zwracali szczególną uwagę na zachowania kierujących w rejonie miejsc, gdzie obserwuje się wzmożony ruch pieszych czy rowerzystów. Niestety nie wszyscy kierowcy przestrzegają przepisów w rejonie przejść dla pieszych. Aż 138 kierujących popełniło wykroczenia względem pieszych – najwięcej dotyczyło przekraczania prędkości w rejonie przejść dla pieszych. 24 kierujących zostało pouczonych, a 110 ukaranych mandatami karnymi, a wobec 4, skierowano wnioski o ukaranie do sądu. Policjanci zwracali też uwagę na zachowania niechronionych użytkowników dróg. Ujawnili 33 rowerzystów i pieszych, którzy nie stosowały się do obowiązujących przepisów – 2 przechodziło przez jezdnię na czerwonym świetle, a 14 w miejscu niedozwolonym. Na nieprawidłowe zachowania rowerzystów mundurowi zareagowali 12 razy.

Apelujemy o przestrzeganie przepisów i szczególna ostrożność. Na drodze kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania i ostrożności. Bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych!

źródło KMP Częstochowa

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *