Kamil Pestka wzmacnia Raków Częstochowa!


24-letni obrońca, Kamil Pestka został nowym zawodnikiem Mistrza Polski, Rakowa Częstochowa. Nowy nabytek “Czerwono – niebieskich” podpisał z klubem umowę obowiązującą do 30 czerwca 2025 roku z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata. Do drużyny Rakowa Częstochowa trafił z Cracovii na zasadzie wolnego transferu.

Nowy zawodnik Rakowa Częstochowa, Kamil Pestka urodził się 22.sierpnia 1998 roku w Krakowie. Swoje pierwsze piłkarskie szlify stawiał w drużynie Prokocimia Kraków, którego jest wychowankiem. Następnie występował jeszcze w Hutniku Nowa Huta Kraków, Progresie Kraków i w Chrobrym Głogów (w rundzie wiosennej sezonu 2018/2019).

W 2014 roku trafił do Cracovii, gdzie najpierw występował w drużynach młodzieżowych, następnie w zespole rezerw, by ostatecznie zadebiutować w pierwszym zespole na poziomie Ekstraklasy. Swój debiut na najwyższym szczeblu rozgrywkowym zanotował 2 czerwca 2017 roku.  W ekipie z Krakowa zaliczył łącznie 84.występy i zdobył w nich 5.bramek. Ponadto w swoim CV ma występy w młodzieżowej reprezentacji Polski. W Piłkarskiej Reprezentacji Polski U-21 rozegrał łącznie 16.spotkań.

Kamil Pestka wraz z drużyną “Pasów” zdobył w sezonie 2019/2020 Fortuna Piłkarski Puchar Polski. W ubiegłym sezonie na boiskach PKO Bank Polski Ekstraklasy w barwach Cracovii rozegrał sześć spotkań i spędził na boisku 420.minut.

Po raz ostatni w drużynie ze Stolicy Małopolski pojawił się 20.sierpnia 2022 roku w spotkaniu szóstej kolejki o Mistrzostwo PKO Bank Polski Ekstraklasy przeciwko Śląskowi Wrocław (1:1).

Kamil Pestka jest piątym, nowym zawodnikiem pozyskanym przez Raków Częstochowa w letnim okienku transferowymWcześniej umowy z Mistrzem Polski parafowali27-letni pomocnik Maxime Dominguez z Miedzi Legnica18-letni pomocnik Dawid Drachal z Miedzi Legnica oraz 30-letni napastnik, Łukasz Zwoliński z gdańskiej Lechii, 17-letni napastnik, Tomasz Walczak z Wisły Płock.

Autor: Przemysław Pindor

Foto: Jakub Ziemianin/RKS Raków Częstochowa 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *