III Rajd Rowerowy po Gminie Dąbrowa Zielona


Mimo  niesprzyjającej  pogody miłośnicy  przejażdżek rowerowych  stawili się w dniu 7 maja  na starcie III Rajdu Rowerowego po Gminie Dąbrowa Zielona. 

O godzinie 15 z placu Szkoły Podstawowej w Olbrachcicach  wystartowali uczestnicy na trasę  rajdu, która wynosiła  około 40 kilometrów  i wiodła po pięknych, zielonych terenach gminy Dąbrowa Zielona i niewielką częścią po gminie Koniecpol. Na trasie rajdu były dwa przystanki: w Sołtysówce w Raczkowicach Koloni i w Dąbku gdzie serwowano gorącą herbatę i kawę. Rajd zakończył się przed godziną 19.00 także przy szkole w Olbrachcicach.  Na mecie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal oraz gorący posiłek przygotowany przez Stowarzyszenie Centrum Pomocy „Panaceum.

Nad bezpieczeństwem rajdu  czuwali funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji  w Częstochowie – Wydział Ruchu Drogowego, druhowie strażacy z jednostek OSP z terenu gminy Dąbrowa Zielona( Borowce, Olbrachcice, Ulesie, Raczkowice, Cielętniki, Święta Anna, Soborzyce, Dąbek, Dąbrowa Zielona), jednostka OSP Otole, służby medyczne i zabezpieczenie techniczne.

Organizatorami rajdu był Gminny Ośrodek Kultury w Dąbrowie Zielonej i Sołectwo Olbrachcice, a patronat nad rajdem objął Wójt Gminy Dąbrowa Zielona Maria Włodarczyk. Organizatorzy  składają serdeczne podziękowania uczestnikom rajdu  oraz wszystkim zaangażowanym w organizację rajdu, dzięki którym  został przeprowadzony sprawnie i bezpiecznie.

Źródło: Gmina Dąbrowa Zielona

Foto: GDZ

DG

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *