O Funduszu Odbudowy UE w Kłobucku


4 maja 2021 roku, po konferencji prasowej w Częstochowie, odbyło się spotkanie w Kłobucku, podczas którego parlamentarzyści PiS przybliżyli zasady podziału środków Krajowego Funduszu Odbudowy, przyznanych w ramach Funduszu Odbudowy Unii Europejskiej. W konferencji wzięli udział także samorządowcy – wójtowie gmin: Przystajń, Opatów, Panki, Popów. Wójtowie zgodnie podkreślili, że mieszkańcy czekają na pieniądze z Funduszu Odbudowy. – To dla nas szansa na rozwój, na budowę wodociągów, infrastruktury drogowej, unowocześnienie rolnictwa – mówiła wójt gminy Panki Urszula Bujak.

O formach wykorzystania funduszy z Krajowego Planu Obudowy mówili wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi, poseł Szymon Giżyński i senator Ryszard Majer. Powiat kłobucki w ramach KPO otrzyma 1 696 995 277 zł. – Te pieniądze przeznaczone zostaną na rozwój edukacji, rolnictwa, ekonomii, gospodarki, mieszkalnictwa, poprawę jakości środowiska. Co istotne, środki te będą wprowadzane poprzez samorządy i pomogą w powrocie do normalności po pandemii – mówił wiceminister Szymon Giżyński. – Pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy to także szansa na poprawę warunków funkcjonowania służby zdrowia. Każdy Polak powinien mieć możliwość leczenia w szpitalach o wysokich standardach medycznych i to chcemy zapewnić – dodał senator Ryszard Majer.

W konferencji wzięli udział wójtowie gmin: Przystajń, Opatów, Panki, Popów. Samorządowcy zgodnie podkreślili, że mieszkańcy czekają na pieniądze z Funduszu Odbudowy. – To dla nas szansa na rozwój, na budowę wodociągów, infrastruktury drogowej, unowocześnienie rolnictwa – mówiła wójt gminy Panki Urszula Bujak.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *