Jasnogórskie życzenia dla dziennikarzy


22 grudnia 2016 roku o. Marian Waligóra, przeor Jasnej Góry i o. Sebastian Matecki, rzecznik Jasnej Góry, złożyli życzenia częstochowskim dziennikarzom. Spotkanie odbyło się przy okazji prezentacji jasnogórskiej szopki i strojenia choinek w ramach 9. Konkursu na Wieczernikową Choinkę.

– Wszystkim życzę zadziwienia tajemnicą bliskości Boga, który staje się człowiekiem. Jesteśmy zaproszeni, by razem z Maryją dziękować za to, że Bóg stał się człowiekiem i pokazuje nam, jak my mamy być ludźmi dla siebie nawzajem – powiedział o. Marian Waligóra.
Ojciec Przeor przypomniał, że w obecnym roku obchodzimy jubileusz 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze. – To piękny czas dziękowania za korony, którymi została Maryja przyozdobiona, za ten dar papieski, za tą pierwszą koronację papieskimi diademami poza Watykanem. I w tą wdzięczność wpisujemy również nasze dary duchowe, to stawanie się przez każdego z nas Żywą Koroną przez zmianę życia, poprawę obyczajów, przez wzajemną życzliwość – kontynuował o. Przeor.

UG

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *