Wernisaż w „Plastyku”


W sobotę, 18 maja, w Zespole Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie, zaprezentowana została wystawa prac dzieci, uczestników warsztatów plastycznych.

Młodych twórców i ich rodziców powitała wicedyrektor Anna Maciejowska, która podkreśliła walory tak wczesnej edukacji plastycznej, fantastycznie wpływającej nie tylko na rozwój umiejętności manualnych i artystycznych, ale również mającej istotne znaczenie na rozwój intelektualny dzieci. Zachęciła do uczestnictwa w warsztatach, a także zaprosiła ośmioklasistów do podjęcia nauki w Liceum Plastycznym.

Szkoła oferuje edukację na kilku kierunkach: jubilerstwo, multimedia, mural, ceramika artystyczna i projektowanie graficzne i świetnie przygotowuje na studia artystyczne. A jakie są efekty, już na poziomie wczesnoszkolnym, prezentuje wspaniała wystawa w „Plastyku”.

Szkoła w przyszłym roku będzie obchodzić swoje 80-lecie. Jej początki sięgają roku 1945 kiedy założono Wolną Akademię Sztuk Pięknych w Częstochowie. Współtworzyli ją wybitni artyści i pedagodzy, którzy trafili do naszego miasta po upadku Powstania Warszawskiego.

Pięcioletnie liceum kształci do zawodów kreatywnych, każdy z absolwentów ma też za sobą edukację nie tylko w zakresie umiejętności warsztatowych, ale i projektowania. Nawet gdyby nie podjął studiów to jest przygotowany do pracy zawodowej w zakresie ukończonego kierunku. Otrzymuje dyplom z tytułem plastyka o danej specjalności i świadectwo maturalne.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *