Budowa hali sportowej w Popowie z dofinansowaniem ministerstwa sportu


Ministerstwo Sportu dofinansowało kwotą 2.700.000 zł budowę hali sportowej dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Popowie, w powiecie kłobuckim. Inwestycję swoją rekomendacją wsparł wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, poseł Szymon Giżyński. – Rozwój infrastruktury sportowej dla szkół to priorytet polskiego rządu. Cieszę się, że swoją rekomendacją pomogłem w pozyskaniu dotacji na tak ważny cel. Wiem, że z hali będą korzystać wszyscy mieszkańcy gminy Popów i będzie ona służyła promocji zdrowego stylu życia – podkreśla wiceminister Giżyński.

Gmina Popów pozyskała dofinansowanie w wysokości 2,7 mln zł w ramach tegorocznej edycji Programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – Sportowa Polska na budowę Gminnej Hali Sportowej w Popowie.
W sumie na realizację tej inwestycji udało się pozyskać aż 6,7 mln zł – z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych 4 mln zł, teraz z Ministerstwa Sportu i Turystyki 2,7  mln zł.
 – Jest to bardzo ważna i jedna z największych inwestycji w gminie, pozyskane dofinansowanie w znacznej mierze pokryje koszty jej realizacji. Z obiektu będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy gminy, będzie on inspirował do aktywnego spędzania wolnego czasu – zauważa wójt gminy Popów Jan Kowalik.
Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *