Rozpoczyna się prawdziwe ściganie!


ŻUŻEL: WALKA O MEDALE W SPEEDWAY EKSTRALIDZE

Po zakończeniu zasadniczej części sezonu w najwyższej klasie rozgrywkowej, w której każdy z ośmiu zespołów zmierzył się dwukrotnie z przeciwnikami kibice emocjonować będą się walką o medale w play-off.

Przypomnijmy zatem Czytelnikom w skrócie zasady rozgrywania rundy finałowej

Sześć najlepszych drużyn zmierzy się ze sobą w dwumeczach, wg schematu: 1-6, 2-5, 3-4. (poszczególne cyfry oznaczają pozycję, jaką dany zespół zajął po zasadniczej części sezonu). Zwycięzcy oraz ten z przegranych zespołów, który na swoim koncie zgromadzi największą ilość punktów zmierzą się w kolejnej rundzie. Rywalizacja odbywać się będzie następująco: drużyna, która osiągnie najlepszy wynik w pierwszej rundzie play-off zmierzy się z najlepszym z przegranych, natomiast pozostałe dwie ekipy ze sobą. Triumfatorzy tych par spotkają się w wielkim finale. Ponadto dwie najsłabsze drużyny po zasadniczej części sezonu (miejsca 7. i 8.) rozegrają dwumecz. Jego zwycięzca powalczy w barażu z drugą drużyną pierwszej ligi, przegrany zostanie zdegradowany o klasę niżej, a jego miejsce zajmie team, który sklasyfikowany zostanie najwyżej na zapleczu Ekstraligi.

Kto z kim w pierwszej rundzie play-off?

Poniżej prezentujemy pary zespołów, które powalczą o być albo nie być na podium DMP:
Atlas Wrocław – Złomrex Włókniarz Częstochowa
Stal Gorzów – Unibax Toruń
ZKŻ Zielona Góra – Unia Leszno.

Pierwszym rywalem częstochowian w walce o awans do półfinału będzie Atlas Wrocław, którego trenerem i menadżerem jest doskonale znany w Częstochowie Marek Cieślak. Jego drużyna jest teoretycznie najsłabszą z szóstki, która zapewniła sobie udział w play-off. Jednak żadnego z rywali nie można lekceważyć, gdyż stawka w tej fazie rozgrywek jest ogromna i liczy się każde zwycięstwo.

Aura nie rozpieszcza żużlowców

Pierwszy mecz Złomrexu Włókniarza z WTS-em miał się odbyć 24 sierpnia we Wrocławiu. Nieprzychylna aura pokrzyżowała jednak plany żużlowcom. Zawody, z uwagi na intensywne opady deszczu, zostały przełożone na 1 września. Wobec powyższego konfrontacja obu zespołów rozpocznie się od spotkania w Częstochowie (31 sierpnia).

Wspieraj naszych w walce o najcenniejszy laur

Od dawna wiadomo, że głośny doping w sporcie potrafi czynić cuda. Częstochowska drużyna w bieżącym sezonie ma spore szanse na powtórzenie wyniku z lat 1959, 1975, 1996 i 2003, czyli zdobycie Mistrzostwa Polski. Zatem nie zwlekajmy, bądźmy z żużlowcami spod znaku lwa wszędzie, zarówno na Arenie Częstochowa, jak i na stadionach drużyn, z którymi przyjdzie im rywalizować w rundzie play-off. Nie można tego przegapić, warto kibicować „na żywo”, aby, być może, za kilka tygodni powiedzieć: „Byłem świadkiem drogi częstochowskich żużlowców po złoty medal DMP.”

PAWEŁ MIELCZAREK + foto: Ostatni medal Drużynowych Mistrzostw Polski częstochowski zespól zdobył przed dwoma laty. Było to srebro. Żużlowcy z lwem na plastronach cieszyli się z tego sukcesu bardzo. Czy w tym roku uda im się osiągnąć jeszcze lepszy wynik?

PAW

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *