Zajęcia wydobywające osobowość


Teatr AJ Project i Studio Artystyczne AJ Project z Krakowa zaprasza wszystkich – dzieci, młodzież i dorosłych z regionu częstochowskiego – którzy chcieliby spróbować swoich sił na scenie na casting na zajęcia artystyczne z elementami art-terapii. Nabór do grup – baletowej, aktorskiej i wokalnej odbędzie się 20. października br. w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Spadzistej 13 w Częstochowie w godzinach od 12.00 do 14.30. Wcześniej należy swój akces zgłosić telefonicznie pod nr. (034)318-92-48. Organizatorzy przewidują przyjęcie około 40 osób.

Zajęcia prowadzone będą od połowy października do maja, a ich efektem będzie spektakl, przygotowany w dwóch wersjach – dla dzieci i dorosłych, w którym zagrają wszyscy uczestnicy zajęć. – Nasz program warsztatowy oferuje zajęcia aktorskie, dykcję, pantomimę, zadania aktorskie, interpretację tekstów, zajęcia wokalne, balet klasyczny i nowoczesny, zajęcia ruchu scenicznego i plastyki ruchowej. Mają na celu wydobycie ukrytych talentów, pomóc osobom zamkniętym otworzyć się na świat i zaufać swoim umiejętnościom. Ponadto będą również zajęcia dla zestresowanych i wszystkich tych, którzy poprzez sztukę pragną odnaleźć swoją ścieżkę życia – mówi Agata Jędrysiak, założyciel i dyrektor artystyczny Teatru AJ Project i Studia Artystycznego AJ Project, które powstały w Krakowie w 2005 r.
Pani Agata pochodzi z regionu częstochowskiego, z wykształcenia i powołania jest tancerką, aktorką i wokalistką. Po ukończeniu studiów w Krakowie podjęła wyzwanie i założyła Teatr AJ Project i Studio Artystyczne AJ Project. Celem jej Teatru i Studia jest promocja sztuki poprzez art. terapie. Studio artystyczne działając w porozumieniu z wykładowcami Akademii Muzycznej, PWST w Krakowie oraz z artystami różnych dziedzin tańca pozwala uczestnikom warsztatów przygotować produkt artystyczny – musical “Uśmiechy Losu”, korzystając z elementów art. terapii, w szczególności choreoterapii, muzykoterapii. Musical “Uśmiechy Losu” miał swoją premierę w marcu 2007 r. w Krakowie. Projekt uzyskał dobre rekomendacje nie tylko fachowców, ale przede wszystkim uczestników zajęć i widzów, którzy tłumnie przychodzili na spektakle. Jest to baśń muzyczna skierowana do dzieci i dorosłych. Promocja spektaklu – poprzez małe formy teatralne – miała miejsce w ośrodkach kultury w województwie Małopolskim i Śląskim. Nietypowa forma spektaklu angażująca bezpośrednio widzów w akcje spektaklu -16 wersji scenariusza pozwalało decydować widzom o losie bohaterów, doskonałe przygotowanie aktorów pozwoliło stworzyć spektakl który spotkał się z dużym uznaniem pedagogów, psychologów i nauczycieli, również ośrodków integracyjnych.
Uczestnikiem zajęć może być każdy, kto chciałby spróbować swoich sił na scenie. Prowadzący traktują każdego uczestnika w sposób indywidualny, pozwalając poprzez sztukę wyrazić swoją osobowość i wrażliwość. – Osoby biorące udział w warsztatach mają konkrety cel, tj. przygotowanie musicalu. Zajęcia odbywają się w weekendy. Wiosną 2008 r. w Filharmonii Częstochowskiej planujemy pokazanie spektaklu “Uśmiechy Losu” z udziałem tutejszych uczestników warsztatów – mówi Agata Jędrysiak.
W roku 2007 i 2008 rozpoczynamy promocje spektaklu i warsztatów artystycznych w województwie śląskim i mazowieckim. Mamy również możliwość prezentowania naszego projektu w Londynie.
I co najistotniejsze w całym projekcie, to jego dobroczynny cel. Cały dochód uzyskany ze sprzedaży biletów, prowadzenia zajęć przeznaczony jest na utworzenie ośrodka art. terapii dla niepełnosprawnych. Pani Agata ambitnie zakłada powstanie dwóch takich ośrodków – w Warszawie i w Krakowie. – Art. terapia jest w Polsce nową dziedziną. W porozumieniu z brytyjskim stowarzyszeniem art. terapii chcemy otworzyć w Polsce ośrodek, który byłby niczym przystań w zabieganym, zmaterializowanym świecie. Poprzez zajęcia art. terapii prowadzonych przez wykwalifikowanych wykładowców z tej dziedziny (również Brytanii i USA) chcemy wspierać ośrodki leczenia nerwic, chorych z zaburzeniami łaknienie (anoreksja, bulimia), wspierać leczenie depresji oraz pomagać niepełnosprawnym – mówi Agata Jędrysiak.

UG

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *