POWIAT LUBLINIECKI. Utonęła 9-letnia dziewczynka.


Do tragedii doszło w miejscowości Glinica w powiecie lublinieckim. Utonęła 9-letnia dziewczynka, niestety, mimo resuscytacji, jej życia nie udało się uratować. Jak informuje policja wraz z innymi dziećmi kąpała się w miejscu zabronionym.

Jak informuje Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, wstępne ustalenia wskazują, że dziewczynka wraz z innymi niepełnoletnimi dziećmi kąpała się w miejscu zabronionym bez nadzoru osób dorosłych. Policja pod nadzorem prokuratora wyjaśnia okoliczności tej tragedii.

Policja przypomina i prosi o rozwagę, że wybierając teren do wypoczynku nad wodą należy pamiętać o tym, by korzystać z miejsc do tego przeznaczonych najlepiej tam, gdzie nad bezpieczeństwem czuwają ratownicy. Przed kąpielą trzeba zapoznać się ze wszystkim znakami i instrukcjami dotyczącymi warunków przebywania w danym miejscu i pamiętać, że czerwona flaga oznacza całkowity zakaz kąpieli

Warto także być ostrożnym, aby, jeśli nie znamy głębokości i podłoża, nie wskakiwać do wody i nie wchodzić do niej pod wpływem alkoholu. Po posiłku należy odpocząć min. 30 min i dopiero wtedy zażywać kąpieli. Opiekunowie nie powinni także tracić z oczu swoich pociech.

fot. Policja

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *