Cztery lata pracy wojewody


W grudniu 2015 roku Jarosław Wieczorek został powołany na stanowisko wojewody śląskiego. 9 grudnia 2019 roku w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach wojewoda podsumował, co udało się osiągnąć w ciągu tych czterech lat oraz ile rządowych programów zostało zrealizowanych w naszym regionie.

 

Podczas spotkania z dziennikarzami wojewoda Jarosław Wieczorek mówił m.in. o realizacji rządowych programów Rodzina 500+, Maluch+, Senior+, o budowie i modernizacji dróg w regionie oraz środkach przeznaczonych na ochronę zdrowia. Wspomniał również o innych sukcesach, takich jak powołanie do życia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii czy stworzenie Programu dla Śląska. Szczegłoówe informacje na temat tego, o czym mówił dziś wojewoda Jarosław Wieczorek znajdują się w prezentacji, która jest dostępna do pobrania poniżej oraz na profilu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego na portalu Facebook (https://www.facebook.com/SlaskiUW/?ref=br_rs).

Wojewoda podziękował też za dotychczasową współpracę obecnym na konferencji wicewojewodom – Janowi Chrząszczowi i Robertowi Magdziarzowi. Podkreślił, że ostatnie cztery lata upłynęły bardzo szybko i że był to czas intensywnej pracy. Zgodnie z decyzją premiera Mateusza Morawieckiego, funkcję wojewody śląskiego będzie sprawował nadal. – Powierzono mi misję, żeby kontynuować pracę na rzecz mieszkańców województwa śląskiego i będę to robił najlepiej jak tylko potrafię – zapewnił wojewoda Jarosław Wieczorek.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *