Kredyt frankowy a postępowanie sądowe


Frankowicze wreszcie spokojnie mogą iść do sądu i nie martwić się, że sprawę przegrają. Chcąc unieważnić kredyt frankowy i skorzystać z możliwości rozliczenia kredytu na warunkach z dnia podpisywania umowy można jedynie na drodze sądowej. Wielu frankowiczów obawia się skomplikowanego i długotrwałego postępowania, tymczasem wypracowana praktyka orzecznicza, doświadczenie kancelarii frankowych jak też wyroki TSUE wspierają interesy frankowiczów znacząco poprawiają sytuację kredytobiorców.

 

 

Ilość wygranych spraw zachęca do działania

Ostatnie lata upływają pod znakiem sporej aktywności frankowiczów w sądach. Przybywa powództwo o unieważnienie umowy kredytowej, jak i wygranych spraw frankowych. Na bazie statystyk sprzyjających kredytobiorcom kancelaria frankowa oferuje swoją pomoc w reprezentacji interesów poszkodowanych abuzywnymi klauzulami umownymi. Około dziewięćdziesiąt procent spraw frankowych kończy się wyrokiem korzystnym dla wnoszącego pozew czyli dla kredytobiorcy. Banki nie mają możliwości obrony, straciły ostatnie argumenty poprzez wyroki TSUE, które z każdym kolejnym uszczegóławiają swoje stanowisko skierowane przeciwko interesom banków. Warto dodać, iż zdecydowana większość wyroków kończy postępowanie już w pierwszej instancji, dzięki czemu na rozliczenie kredytu nie trzeba czekać latami.

 

Od czego zacząć sprawę frankową?

By nie narzekać na przegraną w sądzie należy przeanalizować umowę kredytową czy zawiera podstawy do unieważnienia kredytu. pomóc w tym może kancelaria frankowa dokonując tak zwanej analizy prawnej dokumentu. Oczywiście wbrew analizie można skierować pozew do sądu, nic nie stoi na przeszkodzie, wystarczy wystosować pismo procesowe i wnieść odpowiednia opłatę sadową. Jednak, kiedy sąd zajmie się taką sprawą istnieją niewielkie szanse na obronę swojej argumentacji. Tym samym dobre przygotowanie może ograniczyć poziom rozczarowanie i ilość przegranych, a także pozwoli uniknąć niepotrzebnie poniesionych kosztów i nadziei. W tym celu został stworzony kalkulator frankowy który pomaga oszacować roszczenia wobec banku.

 

Jak wybrać kancelarię prawną?

Wraz z upowszechnieniem się spraw frankowych szereg prawników postawiło na specjalizację w zakresie regulacji kredytów frankowych. Kancelaria frankowa poza reprezentacją udziela również porad prawnych, dokonuje wstępnej analizy umowy, doradza w kwestiach ugody z bankiem itp. Każda kancelaria ma swoją renomę, popartą osiągnięciami. To właśnie one powinny przemawiać za wyborem tej, a nie innej konkurencyjnej kancelarii. Zdarza się że decydującym elementem jest cena porady czy usługi reprezentacji, która nie współgra z jakością świadczonej obsługi. Pozytywne polecenia, opinie w sieci jak też referencje zdecydowanie popierają wybór konkretnej kancelarii.

 

Własne zaangażowanie w sprawę

Oprócz dobrego prawnika nie można pomniejszać własnego udziału i wpływu na tok postępowania sądowego. Jako strona na pewno sąd będzie chciał przesłuchać kredytobiorcę. Od zeznań strony może zależeć szybkość wydania orzeczenia jak i jego treść. Prawnicy działają na bazie dostarczonych dokumentów i informacji zatem w naszym interesie jest przekazanie pracownikowi wszystkich wiadomości które mogą mieć wpływ na postępowanie w sądzie. Nie warto jest zatajać informacji ani też mijać się z  prawdą, gdyż może to słono kosztować w razie wyciągnięcia takiej informacji przez przeciwnika na sali sądowej.

 

Materiał zewnętrzny

Podziel się:

4 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *