Poznali tajniki ceramiki


26 lipca br. w pracowni ceramicznej w GOK w Poraju odbyły się Warsztaty Ceramiczne dla młodzieży i dorosłych. Organizatorami byli: GOK Poraj i Grupa „Kolor”.

 

Kolejna wakacyjna środa i kolejne wyzwanie artystyczne – tym razem dla osób od lat 13 chcących poznać tajniki lepienia z gliny. Po krótkim wprowadzeniu uczestniczki warsztatów tworzyły własną biżuterię. Powstawały broszki, zawieszki, wisiory. To wszystko pod czujnym okiem instruktorek: Anny Paterek-Rukasz i Eweliny Kustry. Na efekt finalny warsztatów – wypaloną i poszkliwioną biżuterię będzie trzeba poczekać, ale satysfakcja z własnoręcznie wykonanych ozdób – bezcenna!

Warsztaty odbyły się w Gminnym Ośrodku Kultury im. J. Gniatkowskiego w Poraju w ramach projektu „Poraj z Kolorem”. Na kolejne zapraszamy wielbicieli fotografii – młodzież od 13 lat i osoby dorosłe z Gminy Poraj. Warsztaty odbędą się 9 sierpnia w godz. 17.00-19.00.

Warsztaty bezpłatne. Więcej informacji na:www.gokporaj.pl i fb Gok Poraj. Dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Centrum Inicjatyw Lokalnych – ODL w Zawierciu i Gminę Poraj.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *